Роки раннього дитинства — це час, коли ми закладаємо перші зернятка майбутньої особистості. Цеглинка за цеглинкою ми вибудовуємо міцний фундамент, на якому поступово зростатиме та зміцнюватиметься свідома доросла людина. І все, що наразі потрібно для цього фундаменту, — це ваші, батьки, звички та якості. Ми відібрали 7 навичок, які, на нашу думку, відіграють важливу роль у вихованні дитини. 

Сваркам не місце у вітальні! 

Діти емоційно дуже чутливі. Коли ви сваритеся у їхній присутності — це вражає їх у самісіньке серце. Намагайтеся не розв’язувати суперечливі питання у присутності дітей. Намагайтеся зробити це в іншій кімнаті, і, бажано, неголосно. Це не лише збереже психіку дитини, але і стане чудовим прикладом розв’язання проблем сам-на-сам. 

Не карайте без пояснень 

У процесі дослідження світу, у малечі є суперздібність потрапляти у різні пригоди. Не завжди на радість батькам. Чи то через високий рівень стресу, чи то через утому, чи то ще з якихось причин такі дослідницькі дії дитини можуть роздратовувати батьків. Але, все ж таки, потрібно вміти тримати себе у руках. Перш ніж гримати на дитину та сварити її, поясніть, що вона робить не так. Це допоможе вам порозумітися, зберегти свій авторитет. А дитина так краще розумітиметься на тому, що «можна», а що — «ні». 

Жодного насилля!

Фізичні покарання, залякування, погрози та інші методи фізичного та психологічного насилля не допоможуть вам розв’язати певну ситуацію. Натомість це погіршить ваші із дитиною взаємини, поступово руйнуючи їх. До того ж, з кожним замахом руки на дитину ви залишаєте тріщини в її психологічному здоров’ї. Найчастіше, ці тріщини не загоюються. Пам’ятайте про це! 

Проводьте активний час із дітьми 

Повертаючись з роботи ввечері, єдине бажання батьків — прийняти душ та залізти під ковдру. Натомість діти цілий день чекають цієї миті, коли вони зможуть провести час з мамою і татом. 30 хвилин, які ви цілковито присвятите дитині, задовольнять її потребу. Проте ви маєте перебувати у стані «тут і зараз». Не відволікаючись на телефон, телевізор, розмову із кимось іншим. Лише ви та дитина. Вона буде вдячна вам за ці хвилини. 

Нереалізовані мрії батьків

Це життя. І не завжди всі наші мрії здійснюються. А можливо, ми просто не доклали необхідних зусиль для їхнього досягнення. Тим не менш, батьки досить часто реалізовують власні мрії через дитину. Не припускайтеся цієї помилки. Дозвольте дитині йти своїм шляхом, реалізовуючи власні бажання. А у вас, до речі, є ще купа часу для здійснення мрій. 

Висловлюйте свою любов 

Не соромтеся говорити одне одному про свої почуття. Говоріть: «Я тебе люблю!» своєму чоловіку, дружині, дітям. Говоріть це щодня! Любов — це потужний потік позитивної енергетики. Обмінюйтеся їм! Наповнюйте ним свою оселю! Нехай кожен член вашої родини почувається в безпеці та гармонії. 

Будьте прикладом

Якщо перевести кількість разів, коли ми нагадуємо про цей метод виховання, у нитки, то можна було б зв’язати светри для усієї команди 4Mamas. Бо, насправді, приклад батьків, — це основа основ виховання. Скільки б ви не розповідали дітям і не вчили їх, вони однаково поводитимуться так само, як і ви. Будьте дзеркалом, у якому дитина побачить свої найкращі якості! ♥

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ