Наші діти — це нове покоління, яке не уявляє свого життя без Інтернету. Нас, як батьків, це непокоїть, бо наше дитинство проходило зовсім інакше. Як правильно реагувати — ми не знаємо. Питань при цьому постає безліч.

  • Скільки часу дозволено дитині проводити з гаджетом?
  • Коли це може стати проблемою?
  • Які наслідки можуть бути?
  • Як зрозуміти, що дитина залежна? 
  • Як, зрештою, відволікти дитину від віртуальної реальності?

Звісно, ми хвилюємось, бо для страху є об’єктивні причини. Це й кібербулінг, і шахраї, і так звані спільноти «Синього кита». Але це все є наслідками. Причини ж подібних явищ — у внутрішніх конфліктах дитини.

Чому дітей приваблює віртуальний світ?

Дитина — це маленький дорослий, тому на внутрішній дискомфорт реагує так само. Просто намагається сховатися. Якщо дитину не цікавить її оточення, не має порозуміння з батьками, трапляються складнощі у спілкуванні з друзями, то шанси занурення у віртуальний світ збільшуються.

Часто батьки купують дітям гаджети, бо так зручніше. Приходиш стомлений з роботи, а дитина зайнята, не набридає питаннями. Не потрібно вигадувати розваги та чим зацікавити її. Інша ситуація, коли батьки самі не розлучаються із гаджетами, а малюк змушує почитати. Але таке заняття навряд чи зацікавить, бо самим батькам то не цікаво. 

І ось ситуація доходить до критичної точки — дитині не цікаво нічого, окрім віртуального світу. Комфорт батьків перетворюється на проблему.

Що робити батькам?

Не обирайте стратегію жорстких обмежень. Часто ми вдаємося до цієї методики, очікуючи на швидкий результат. Насправді ж ми можемо лише погіршити ситуацію. Бо крім вашого з дитиною стресу, зруйнованих взаємин та постійних сварок ви нічого не досягнете. 

Натомість рекомендуємо діяти мудро, замість «забороняти» спробувати запропонувати щось цікавіше.

Домашні справи. Здивовані? Насправді безліч дітей залюбки готуватимуть разом із батьками обід. До того ж, це чудова нагода провести час разом. 

Сюжетно-рольові ігри. Діти 3–6 років надзвичайно люблять грати, приміряючи на себе різні ролі. Так, тут доведеться приділити дитині час та погратися з нею. Але ви точно зацікавите її!

Настільні ігри. Їх зараз безліч! Ми переконані, що ви самі не зможете від них відірватися. Обирайте найцікавішу для вашої родини та проводьте веселі вечори разом.

Музеї, кіно, театри. Це чудовий спосіб розширити кругозір дитини та здобути нові знання.

Сімейні традиції. Насправді найважливіше для дитини — це ваша увага та час, проведений разом. Тож не нехтуйте цією потребою. Насолоджуйтеся спілкуванням з дитиною, поки вона ще маленька і живе разом із вами.

Тож не поспішайте ставити клеймо «залежності» та бити на сполох. Спробуйте ті варіанти, що ми запропонували. Рекомендуємо почитати «Книгу зустрічей нашої родини», у якій ви знайдете готові сценарії для спільного дозвілля!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: