Ваша дитина вимагає видавати їй більше грошей на кишенькові витрати, а ви не можете фінансово собі цього дозволити? Чи допоможуть дитині ваші пояснення щодо браку грошей? Навряд чи. Як же правильно пояснити це дитині та не образити її? Чи, може, варто задовольнити її бажання і відмовити у чомусь собі?

Частіше відбувається так, що дитина просить більшу суму через те, щоб не відрізнятися від своїх друзів, які отримують кишенькових більше. Маєте два варіанти:

  1. видати ту суму, що дитина просить, проте ви ризикуєте розбещити підлітка та аж ніяк не виховаєте;
  2. або ж доведеться пояснювати всі деталі, чому ви даєте лише таку суму. Пояснення мають бути правильними, переконливими, щоб не налаштувати дитину проти себе. Тому спосіб відмови різким «Ні!» або «Радій, що хоч це маєш!» тут використовувати заборонено.

Ви, звісно, можете пояснити, що у вас мала заробітна плата, пояснити всі свої витрати, і це буде не зайвим, але пояснення мають бути чіткими і доступними для дитячого розуму.

Отже, ви отримали прохання видавати більшу суму грошей. Подумайте, а ви можете дійсно видавати більше грошей. Якщо так, то запропонуйте дитині такий варіант: ви будете продовжувати видавати ту саму суму, що давали, а різницю між сумою кишенькових однолітків дитини ви будете відкладати у скарбничку заради придбання бажаного велосипеда чи іншої омріяної речі.

Якщо через ваш невеликий бюджет дійсно не можете видавати більшу суму, то розмови про багатство і бідність вам не уникнути. Вам доведеться розповісти про те, чому люди поділяються на багатих і бідних, чому хтось має вищу зарплату, крім того можна мотивувати дитину до навчання заради більш забезпеченого майбутнього, а також запевнити в тому, що в бідності немає нічого ганебного. Якщо розмова не вплине, то спробуйте видати дитині ту суму, яку вона просить, але скажіть, що орогою додому вона має купити хліба, сметани, картоплі тощо. Так ви поясните дитині, що гроші розподіляються не тільки на бажання дитини, але й на потреби сім’ї.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: