Прокидатися рано складно. І коли сам не виспався, а тут ще й маленьку дитину потрібно розбудити — завдання здобуває примітку «100-й рівень». Сльози, негативізм, капризи, повільність. Хочеться просто сісти поруч із дитиною і… також поплакати.

Пропонуємо 5 правил, які полегшать ранні підйоми та зроблять початок дня трохи приємнішим.

Дотримуйте режиму

Банально, проте дієво. Намагайтеся змалечку привчити дитину лягати та прокидатися в один й той самий час. Навіть на вихідних. Організм адаптується й прокинутися рано буде легше.

Спокій та повільність

Закладіть додаткові 20 хвилин на підйом дитини. Не робіть нічого різко: не кричить, не вмикайте одразу світло, не висмикуйте дитину з ліжка. Перед тим, як торкнутися її, назвіть тихенько її ім’я. Потім трішки гучніше покличте дитину. Почніть лагідно гладити її руки чи ноги. Нехай ваші рухи будуть ніжними. Чудово, якщо ви маєте час хоча б 5 хвилин полежати разом й пообійматися. Це знизить рівень роздратування й зробить ранок дуже приємним.

Залучайте дитину до цікавостей

Нехай ранок у дитини не асоціюється з походом до садочку чи школи. Проведіть 15 хвилин цікаво: зробіть поробку, поспівайте пісню, приготуйте сніданок. Тоді й підйом буде приємнішим.

Подбайте про себе

Важко зберігати спокій і намагатися зробити ранок приємним для дитини, коли для себе він не такий собі. Тож приділіть час собі. І ми зараз не про готування сніданку чоловікові, прасування речей чи миття посуду, що залишився з вечора. Ні. Зробіть певний ритуал, що принесе вам задоволення: прийміть душ, зробіть процедури з догляду за собою, займіться йогою чи просто випійте чашку каву у тиші, спостерігаючи, як прокидається сонце.

Настрій мами

Діти наслідують нашу поведінку, емоції та звички. Якщо для вас ранок — це випробовування на міцність, і ви прокидаєтеся рано з думкою «Та за що?», то не очікуйте від дитини іншого.

Початок нового дня — магічний час. Зустрічайте його з посмішкою.
А як проходить ваш ранок? Чи маєте час на приємності для себе та дитини?

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: