Шкільне життя випробовує на міцність домашнім завданням. Плачуть усі: й батьки й діти. Чи можливо взагалі проходити через це без конфліктів, почуття провини за нестриманість, й дитячих сліз? Пропонуємо декілька порад, які полегшать виконання домашнього завдання для всієї родини.

Позбавте напруження

Часом важко стримуватися. І це не через те, що нас так дратує дитина, ні. Це наше напруження, що виплескується у незручний момент. Якщо вправа з англійської чи задача з математики розгнівила вас, поговоріть із дитиною. Зізнайтеся, що злитеся ви не на неї. Якщо ж роздратування подолати неможливо, краще нехай хтось інший допоможе дитині з уроками.

Радість від знань

Не школою єдиною формуються інтелект та загальний розвиток дитини. Вивчати математику й фізику можна у різні способи. Зараз існують усілякі гуртки з конструювання й дослідів для дітей. Нехай додатково відвідує ті заняття, де відчуватиме радість та легкість.

Створіть щоденник досягнень

Зважати на власні ресурси та самоаналізувати свої успіхи — гарна звичка. Вона допомагає відсторонитися від оцінки та схвалень інших. Разом із дитиною ви можете створити такий щоденник, куди зможете записувати усе, що є гордістю дитини. Нехай вона сама вирішить, чим сьогодні пишається найбільше. Перемоги можуть бути великими й маленькими, проте вони зміцнюють нашу віру у себе.

Робіть своєчасно

Не слід дороблювати чи переписувати завдання ввечері, коли ви повертаєтеся з роботи. «У тебе є обов’язки — уроки. Ти маєш їх виконувати вчасно. Я тобі довіряю. Я можу перевірити із задоволенням твої зошити, але робити ввечері уроки ми не будемо».

Що ж робити, якщо дитина не зробила домашнього завдання чи зробила його абияк?

Якщо це трапляється одноразово — допоможіть. Дитина може й справді заплутатися та не зрозуміти завдання. Якщо ж виконання ДЗ постійно сприяиняє складності — домовтеся з репетитором чи вчителем групи подовженого дня. Дитина має розуміти, що отримає рівно стільки допомоги, скільки потребує.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: