Як обчислити кращий день для вагітності: науковий метод від Тоні Вешлер
Книга Тоні Вешлер «Бажана дитина?..» присвячена методу визначення можливості завагітніти. Це цілком науковий метод, за допомогою якого можна відстежувати «плідні» та «неплідні» дні циклу. Поради у книзі допоможуть як тим, хто хоче мати дітей, так і тим, хто прагне уникнути небажаної вагітності.
- Частина 1 починається зі спростування міфу про те, що овуляція стається на 14 день циклу. Замість ритмічного методу авторка пропонує метод визначення можливості завагітніти (МВМЗ), що ґрунтується на даних про фізичний стан організму.
Метод корисний не тільки для майбутніх мам, але й для всіх жінок, бо дає змогу уникати небажаної вагітності, точно вгадувати початок менструації, визначати гінекологічні проблеми на ранніх стадіях. На жаль, МВМЗ досі маловідомий, бо не приносить грошей фармацевтам, лікарям, виробникам контрацептивів. Він потрібний та корисний лише простим жінкам.
МВМЗ потребує не більше двох хвилин на день. Авторка пояснює, що стан цервікальної рідини значно важливіший для визначення овуляції, ніж базальна температура. Розглянуто приклади, коли жінкам помилково ставили діагноз «безпліддя», що було результатом неправильного стеження за базальною температурою.
- Частина 2 присвячена детальному розгляду будови жіночих та чоловічих репродуктивних органів, як зовнішніх, так і внутрішніх, та процесів в організмі протягом менструального циклу. Тоні Вешлер називає та характеризує три основні ознаки готовності організму до запліднення: стан цервікальної рідини, базальна температура, стан шийки матки. Пояснюються зміни характеру цервікальної рідини протягом циклу. Це надзвичайно важлива інформація, бо чимало жінок через необізнаність приймають природну рідину за симптоми інфекції!
Тоні Вешлер розглядає, як правильно спостерігати та вести записи, як впливають на овуляцію подорожі, стреси, маса тіла тощо.
- Частина 3 присвячена природному контролю за народжуваністю та найбільш цікава тим, хто хоче захиститися від небажаної вагітності. Правила інтимних стосунків за графіком неплідних днів власного організму дають змогу уникнути використання кондомів та хімічних препаратів, що шкодять організму.
- Частина 4 присвячена, навпаки, тим, хто мріє завагітніти. Розглядають індивідуальні особливості, чому тести не є точними, вплив медичних препаратів, оптимальний для вагітності графік інтимних стосунків.
Відгуки читачок свідчать, що книга надзвичайно корисна, написана легко та зрозуміло.