Як не розвинути відчуття сором’язливості у хлопчика-підлітка?
Діти в підлітковому віці дедалі частіше починають замислюватися над собою і своєю роллю в суспільстві. Їх також цікавить, як вони виглядають в очах оточуючих. Досить часто в підлітковому віці розвивається сором’язливість, і якщо дівчину ця риса лише прикрашає, то в хлопчика має бути все навпаки, адже він майбутній чоловік. Багато юнаків соромляться не менше за дівчат.
Причини юнацької сором’язливості. Найчастіше вони беруть свій початок ще в ранньому дитинстві. Зазвичай, хлопчики — мамині синочки страждають на недостатню упевненість. Отже, через надмірну увагу, турботу мами хлопчик виростає випещеним і боязким. Тому одразу застереження для мам: виховуйте хлопчика по-чоловічому. Він повинен падати, битися, програвати, тільки так він загартує свою чоловічу натуру.
Усе добре в міру. Так і з батьківською турботою — надмірна суворість теж може негативно вплинути на особистість. Не бажаючи зрозуміти прохання дитини, батьки просто забороняють їй усе. Це призводить до замкненості в собі. Таке трапляється в сім’ях із неблагонадійною атмосферою, де батьки весь час сваряться. Тож перегляньте свої стосунки в сім’ї, якщо прагнете посваритися, зробіть це тихенько о 5 годині ранку, коли дитина ще спить.
Наступна причина найпоширеніша і найпростіша — підліток не вдоволений своєю зовнішністю. Його тіло виросло, але статура зовсім не схожа на чоловічу: тонкі руки й ноги, круглий живіт, довга шия, сутула спина. Вихід один — спорт. Навіть більше, для підлітка-юнака він просто необхідний. Це допоможе йому відчути свою чоловічу силу й розвинути впевненість.
Якщо вашому синові лише 2–4–9 років, він жвавий і товариський, не думайте, що він таким і виросте. Час минає швидко, тому варто подбати про його подальше життя вже зараз. Тому виховуючи дитину, постійно аналізуйте свою поведінку і думайте, який відбиток має певний ваш учинок на особистість дитини.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: