Чимало батьків мають свій головний біль — нерозуміння дитини. Здається, що вже всі рекомендації виконані, стратегії задіяні, першочергові потреби задовільні, але… дитина однаково капризує. Що не так? Ну ж бо разом з’ясуємо, як навчитися розуміти маленьку особистість. 

Згадайте себе у дитинстві!

Як же нам подобалося ділитися улюбленими іграшками, їсти молочну кашу, цілувати тітоньку, яку ми ніколи у житті не бачили! Невже не подобалося? Ось і вашій дитині, можливо, щось не до вподоби. І це абсолютно нормально. Дитина не капризує, а відстоює особисті межі та демонструє ті емоції, що насправді відчуває. Вона ще не навчилася приховувати своє неподобство, аби комусь догодити. Можливо, і не варто цього вчитися?

Будьте уважними до дитини!

Ваша дитина інтроверт чи екстраверт? гіперчутлива? активна? Познайомтеся зі своєю дитиною поближче. Стежте за її реакцією та емоціями у різних ситуаціях. Не всі діти однаково люблять гучні дитячі майданчики та парки розваг. 

Прислухайтеся до власної інтуїції!

Нехай хоч 10 психологів вам розкажуть, що так діяти не можна, ви маєте у першу чергу прислухатися до внутрішнього голосу. Ніхто не знає вашу дитину краще, аніж ви! Тож перш ніж використовувати трендовий підхід до виховання, чесно спитайте себе: а чи піде це на користь моїй дитині? Зробить її щасливішою, здоровішою, уважнішою? Прислухайтеся до себе. 

Поважайте потреби дитини!

Дитина зростає, її потреби змінюються. Як би важко це не було, проте вам також потрібно зростати та змінюватися залежно від віку дитини. Ви так само маєте проявляти свою любов та турботу, проте для 3-річної та 8-річної дитини це потрібно робити по-різному. Як? Знову ж таки, вивчайте свою дитину та прислухайтеся до неї. 

Читайте поміж рядків!

Сльози, агресія, негативізм — це лише верхівка айсбергу. Справжня причина цих реакцій прихована значно глибше. Тому важливо не використовувати агресію у відповідь. Допоможіть їй заспокоїтися, а потім спробуйте знайти причину такої поведінки. Рекомендуємо звернути увагу на книгу психолога Анни Гресь «Зрозумій мене». Вона містить «переклад» дитячої поведінки, щоб допомогти вам читати між рядків. 

Не карайте за брехню та страхи!

Дитина ніколи не буде брехати просто так. Так само й її страхи не виникають на порожньому місці. Ваше завдання: знайти стрижень цих реакцій. Будьте уважними та відкритими до своєї дитини. Це цілий новий світ, разом із яким ви також зростаєте та навчаєтеся. 

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: