Як купити дитині смартфон і не пошкодувати про це
Чого тільки ми не говоримо про смартфони: «Від нього тільки зір псується!», «Дитина стає агресивною!», «Краще на двір піти погуляти, цілий день з телефоном у руках!». Так то воно так, але якщо одразу навчити дитину правил користування гаджетом, то «шкідником» цифровий прилад не стане.
«Навіщо тобі смартфон?»
Поясніть дитині, що кожного разу, як вона бере до рук смартфон, вона повинна розуміти: навіщо. Переглянути мультик, написати другові, прочитати статтю. Пасивне користування — основа нездорових стосунків із гаджетом.
Окресліть чіткі правила: жодних телефонів за обіднім столом, під час родинної прогулянки, за декілька годин до того, як лягати спати. Дитина повинна розуміти, що будь-який гаджет має полегшувати життя та допомагати, а не бути іграшкою та постійним супутником.
«А чого тоді тобі можна?»
У шкідливих звичках ми ладні звинувачувати весь навколишній світ, окрім себе. А насправді батьки — це найяскравіше відображення дитини. Саме ми є головною моделлю поведінки, що успадковують діти.
Не правильно і не чесно карати дитину за «постійне сидіння у своєму телефоні», якщо самі батьки випускають гаджет тільки тоді, коли руки зайняті чимось іншим.
«А що ще окрім ігор?»
Часто дитина навіть сама не знає, що ще можна робити на телефоні, окрім ігор на дзвінків мамі з татом. Тому потрібно взяти навчити її, розповівши про можливості гаджета.
- Відеозв’язок. Спілкуватися з друзями, бабусею та дідусем, батьками, коли вони не поруч. Таке спілкування значно цікавіше, аніж повідомлення в соціальній мережі.
- Розвивальні ігри. Так, окрім Angry Birds існують тисячі ігор: логічні задачі, симулятори, стратегії. Тут, звісно, дитина також може захопитися, але хоча б з користю.
- Навчальні додатки. За допомогою розважальної форми тепер можна вивчати не лише мови, але й анатомію, історію, географію і навіть програмування.
- Пізнавальні відео. YouTube багатий на різноманітний контент. Але тут необхідно слідкувати та за можливості встановити режим батьківського контролю.
Бути чи не бути — ось головне питання, перш ніж купити дитині її власний смартфон. Кожний обирає сам. Але щоб потім не шкодувати про своє рішення, краще підготуватися до цього не лише матеріально, але й психологічно. Адже на маленьку дитину віртуальний світ впливає значно більше, ніж на дорослого.
Обов’язково навчайте дитину правил безпеки в інтернеті! Допоможе вам у цьому «Нестрашна енциклопедія безпеки для дорослих та дітей».