Якщо у вашої дитини з’явилася купа непотрібного мотлоху, чи означає це, що кишенькові гроші вона витрачає необдумано? Може, для дитини ці речі дійсно потрібні? Чи варто взагалі втручатися в дитячі гроші — однозначної відповіді немає. Спробуйте спочатку зрозуміти, чи дійсно дитина витрачає кошти нераціонально. Усе-таки це її гроші, і тільки їй вирішувати, як ними розпоряджатися. Якщо ви впевнені, що контроль з вашого боку необхідний, то не налаштовуйтеся суворо, а спробуйте допомогти. Є кілька способів виховати в дитині розважливість.

Швидше за все причиною легковажного поводження з грішми є невміння планувати свої витрати. Видаючи кишенькові, можна розділити суму і сказати, скільки саме і на що виділено грошей (скільки конкретно на транспорт, харчування). Важливо все одно залишати невеличку суму на власні витрати, але таку, щоб дитина не змогла витратити їх на непотріб.

Трапляються, дитина сама усвідомила, що придбала зайвий мотлох. Вона проситиме вас допомогти. У цьому разі важливо не піддатися батьківським почуттям і надати можливості усвідомити свою помилку. Наступного разу такого більше не станеться.

Дієвим є спосіб домовленості. Ви напевне знаєте, про що мріє ваша дитина. Може, це новий телефон, велосипед чи модна прикраса. Ви можете пообіцяти допомогти придбати цю річ наприкінці року тільки за однієї умови: якщо дитина назбирає 30 % від суми вартості. Тоді вона матиме стимул не витрачати кошти на різні дрібниці, а також навчиться заощаджувати.

Ніхто не знає вашу дитину краще за вас, а тому тільки ви зможете знайти правильний підхід і лише вам вирішувати, чи є витрата грошей наслідком легковажного поводження з ними чи разовою забаганкою, що не вимагає вашого втручання.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: