«Хороша мама»: вона яка?
Ми самі вигадуємо собі маніфест «хорошої мами». Хороші мами: вони які? Вони все встигають. І прогулянки, і прибирання, і пісні, і борщі.
Хороші мами можуть говорити на будь-яку педіатричну тему: від коліків до вибору дитячого садка. Хороші мами завжди у гарному гуморі: «Хто це в нас тут, півник? Півник — золотий гребінчик?».
Наші мами та бабусі часто вихваляються, як вони нас виховували без підгузків та пральних машин. І вдома у них завжди було прибрано, і одежа 5 разів кип’ячена та 10 разів попрасована з обох сторін, і щодня їсти готували — аби свіженьке, сьогоднішнє.
Так іноді, наслухавшись цих розповідей про «героїзм», починаєш уважати себе поганою мамою та господинею. Бо на прибирання часу бракує. Їсти ми готуємо на декілька днів за допомогою «сучасних помічників», зокрема мультиварки. А ще часто можна почути: «Я не встигла приготувати вечерю. Що ти будеш: пельмені чи яєчню?»
Натомість ми приділяємо максимум часу своїм дітям: граємо, усюди беремо із собою, читаємо та займаємося розвитком. А коли вже сил немає та хочеться провести час із подружками, то завжди допоможе чоловік.
«Що? Що це ще за відпочинок від дитини?»
Немає роботи важче та відповідальніше, ніж бути батьками. Так, іноді справді потрібен відпочинок. І це нормально.
Узагалі — все, що ви робите, НОРМАЛЬНО. Не прибираєте щодня? Нормально. Не варите борщі щодня? Нормально. Не прасуєте речі 5 разів на день? Нормально. Бо головний показник «хорошої мами» — усміхнена та щаслива дитина.
Скоригуйте власний маніфест «хорошої мами». Припиніть бути категоричними стосовно себе. Не намагайтеся відповідати чиїмось очікуванням.
Посміхайтеся! Насолоджуйтеся кожною миттю! Відчувайте щастя, яке щоранку будить вас о 6:00 ранку своїми найніжнішими обіймами.
Ви мама — і це дивовижно!
А борщі зачекають.