Фахівці переконані, що з маленькою дитиною на руках можна чудово відпочити. Адже маєш безліч переваг! А от куди поїхати, підкаже Марія Малихіна, пренатальний, дитячий і сімейний психолог.

Куди можна вирушити з малюком до року? Які умови найбільш сприятливі для нього? Яким транспортом найзручніше дістатися місця призначення? На ці й інші питання Марія відповідає нижче.

Куди й коли поїхати у відпустку з малюком до року?

Обираючи місце для відпочинку із малюком, якому ще не виповнився рік, обов’язково потрібно враховувати деякі фактори.

  • Віддавай перевагу м’якому клімату, не допускай різко відмінного клімату (із зими в літо) і сильної спеки, пам’ятай, що терморегуляція в дитини відрізняється від дорослого.
  • Курорт має бути в зоні мінімального ризику виникнення вогнищ інфекції. Саме тому курорти Єгипту не кращий варіант відпочинку із немовлям.
  • Бажано в найпершу поїздку їхати неподалік, Україною. На кілька днів або на тиждень, аби дізнатися, як удається впоратися з малюком поза будинком, як він реагує на зміну навколишнього простору.
  • Кращі варіанти — «спокійна» Туреччина, Болгарія, країни Адріатики, Греція, Кіпр.
  • Кращий час для відпочинку з малюком до року — травень-червень або вересень-жовтень.

Зверни увагу на тривалість поїздки. Пам’ятай, що зазвичай акліматизація триває не менше 2 тижнів, але, чим сильніша зміна клімату й харчування, тим довшою вона є.

Як їхати з малюком до року у відпустку?

Автівкою:

Дитина в машині обов’язково перебуває в дитячому кріслі — це запорука безпеки дитини! Це повинна бути не тривала поїздка, важливо робити зупинки для годування малюка і гігієни. Продумай, як ти розважатимеш його в машині: книжки, іграшки.

Потягом: бажано планувати нічний переїзд, щоб дитина спала, тому що висидіти на одному місці їй дуже складно, тобі доведеться гуляти з нею вагоном і розважати.  Якщо ти плануєш їхати денним швидкісним потягом, то плануй цю поїздку на час денного сну маляти.

Літаком:

Варіант найшвидший, поширений і складний щодо нюансів.

  • На реєстрацію потрібно приїхати заздалегідь, найчастіше з малятами пропускають без черги, хоча є винятки. Ти зможеш вибрати кращі місця.
  • Якщо летиш із дитиною зростом нижче 60 см, то деякі авіакомпанії надають для нього спеціальну колиску. Це потрібно з’ясувати заздалегідь і попередити.
  • На зльоті й посадці дитині обов’язково потрібно давати пити, годувати грудьми, аби вона ковтала — це зменшує тиск на вушка!
  • Якщо в немовляти нежить або сильно набрякає носоглотка, за 30 хвилин до зльоту й посадки потрібно закапати судинозвужувальні краплі в ніс.
  • Бажано за 30 хвилин до посадки заколисати малюка, аби він спав під час посадки, тоді більше шансів, що вона буде спокійною.
  • Продумай розваги для дитини на реєстрації, чекаючи посадки й у літаку. Особливо в літаку, якщо не спатиме, тому що немає вільного простору для гуляння, а їй потрібно тривалий час сидіти на місці.

Речі в дорогу:

Антисептик, вологі й сухі серветки, підгузки, непромокальна пелюшка, змінний одяг, вода, їжа. Іграшки й інші розваги для дитини в дорозі.

У випадку перельоту допускається в ручній поклажі дитяче харчування й вода, якщо воно марковане як дитяче харчування й повністю запечатане. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, то в пляшечку можна насипати необхідну кількість суміші, а воду взяти окремо в запечатаній пляшці. Намагайся з’ясувати заздалегідь, чи зможеш ти її підігріти на місці.

Обов’язково оформляй (уточни в туроператора) медичну страховку і на малюка. За наявності особливостей здоров’я дитини, візьми в педіатра довідку з рекомендаціями та переклади її англійською мовою (або мовою країни, у яку вирушаєш).

Автор: Марія Малихіна

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: