Трирічна дитина. Чим зайняти її?
Діти — це дивовижний народ. Будь-яка дитина — це цілий усесвіт! Батькам доведеться досліджувати цей усесвіт упродовж дорослішання малюка. Мати та батько натраплятимуть на різноманітні труднощі у процесі виховання та розвитку своїх дітей. Тому батькам варто запасатися терпінням й любов’ю, особливо в той період, коли дитина досягне 3-річного віку. Але не переймайтеся, час мине дуже швидко!Нещодавно немовля лежало в ліжечку, а сьогодні ви намагаєтеся наздогнати на вулиці свого невгамовного 3-річного малюка. Діти у цьому віці потребують постійної уваги, любові та опіки. Усі малята індивідуальні та приходять у цей світ з особливим і неповторним характером. Деякі хлопчики та дівчатка досить спокійні й самостійні в 3 роки, уміють себе зайняти, не привертаючи уваги дорослих, але здебільшого діти цього віку непосидливі. Маючи вдома величезну кількість сучасних іграшок, дитина сама не може знайти собі заняття до душі, тоді починає погано поводитися та бешкетувати. Чим зайняти дитину 3-річного віку?
1. Ліплення з пластиліну та конструктор. У три роки необхідно продовжувати розвиток дрібної та великої моторики. Гарно розвиває моторику рук і тактильні відчуття використання пластиліну та з’єднання великих деталей конструктора. Можна, наприклад запропонувати малюкові спорудити з конструктора будиночок і зліпити мешканців-звірят.
2. Малювання. Це відмінний спосіб захопити вашого малюка. Запропонуйте йому різнокольорові олівці, покажіть, як можна обвести кришку чи спеціальні фігурні трафарети. Навчіть дитину користуватися фарбами та пензликом.
3. Аудіоказки. Можна ввімкнути аудіо улюблених казок дитини, або записати їх своїм голосом. Дітям дуже цікаво слухати забавні історії, коли їх розповідає знайомий приємний голос мами.
4. Нанизування макаронів або якихось пластмасових кілець на мотузочку. Ця справа зацікавить навіть гіперактивних дітей. Запропонуйте створити намисто для мами, побачите, як хлопчики та дівчатка старанно складатимуть свій шедевр.
5. Шнурування. Одне з цікавих занять для розвитку дрібної моторики є шнурування, а також закривання і відкривання блискавок у старих речах. Ці вправи стануть у пригоді, таким чином дитина сама швдше навчиться шнурувати взуття та застібати блискавку на куртці.
6. Пірамідки та пазли. Дітям дуже подобається збирати пірамідки та пазли. Можна вигадати гру, як потрапити на паличку від пірамідки на відстані, хто більше назбирає кілець, той і переміг. А пазли можна створити самостійно з намальованої картини, що приклеїти до картону, а потім малюнок порізати на шматки.
7. Старі журнали та газети. Запасіться старими газетами та журналами. З них можна вирізати щось цікаве та приклеїти до аркуша, так створити свою аплікацію. Навіть якщо дитина щось не дуже акуратно повирізає, аплікація вийде цікава, такий собі «артхаус стиль».
Якщо захотіти, можна зайняти трирічну дитину навіть за допомогою своїх рук. Діти дуже полюбляють фокуси, коли щось ховають, а потім дістають, наприклад, у них за вухом. Спритність рук — а скільки щастя та веселих посмішок! Потрібно гратися зі своїми дітьми — це принесе задоволення не лише дітям, але й батькам.
Також читайте про особливості четвертого року життя дитини в нашій книзі «Мені 3 роки».