Ми користуємося сучасними технологіями, не уявляючи, як можна обходитися без гаджетів та Інтернета. Але не забуваємо поскаржитися на те, що діти знаходяться в онлайн-світі, годинами переглядають фільми, мультфільми на Youtube, не полишають соціальних мереж, у них з’являється залежність від гаджетів. Нам здається, що Інтернет забирає їхній час, вони проґавлять щось важливе у своєму дитинстві.

Технології, як і будь-яка річ, можуть шкодити, якщо користуватися ними нерозумно. Замість того, щоб забороняти, відбирати смартфон або планшет, варто навчити дітей користуватися гаджетами відповідально й з користю для себе.

  1.     Знайдіть корисні додатки для навчання й розвитку дітей, відповідно до їхнього віку. Це може бути таймер, онлайн-бібліотека, гра для вивчення іноземної мови, редактор створення відеороликів і т. ін. Це навчить їх поєднувати гру й вивчення нового, використовувати гаджети не тільки для спілкування, але й знаходити інформацію, вивчати світ і вчитися.
  2.     Не поспішайте критикувати вибір дитини. Можливо, те, що вона переглядає на Youtube, вам видасться чимось жахливим. Але спочатку варто приєднатися до неї й дізнатися, чим ваша дитина захоплюється, поцікавитися в неї, чому вона обрала цей канал, цю гру, книгу. Дитина ділитиметься з вами своїми враженнями, захопленнями, якщо побачить, що ви щиро цікавитеся тим, що їй важливо й цікаво.
  3.     Покажіть, як можна класно проводити час у реальному житті, а не тільки в чаті із друзями. Допоможіть дитині усвідомити, що вона завжди має робити вибір, на що витратити свій час: на онлайн-життя або оффлайн. У житті потрібний баланс, і батьки можуть довести це на своєму прикладі. Для цього є спорт, хобі, книги, сімейні традиції, спілкування.
  4.    Заборони завжди погано впливають на юне покоління. Діти починають протиставляти себе батькам і шукають способи обійти заборону. Розумно обмежити використання гаджетів, особливо для маленьких дітей. Навчайте їх зосереджуватися на одній справі, вимикаючи на час телефон, наприклад, під час виконання домашнього завдання.
  5.     Навчайте, що технології — це не самоціль, а спосіб досягнення мети. Вони можуть легко поєднати родичів і друзів, навіть якщо вони живуть у різних кінцях світу. А можуть повністю забирати наш час, тільки підсилюючи почуття самотності.
  6.     Розповідайте про правила безпеки використання Інтернету і соціальних мереж. Не сподівайтеся, що вони здогадаються самі або про це подбає школа.

Технології відіграватимуть значну роль у житті наших дітей. Безглуздо їх боятися, панікувати або забороняти. Ми здатні допомогти дітям навчитися використовувати гаджети, Інтернет, соціальні мережі з користю для себе й знаходити баланс між реальним життям і онлайн-світом.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

05201