Свою думку щодо власної недосконалості залиште при собі. Діти варті похвали!
Чи ловили ви коли-небудь себе на думці, що незаслужено розкритикували свою маленьку крихітку? Своїми невправними рученятами дитина намагалась вам допомогти, а вийшло, що розбила улюблену чашку чи розлила воду на підлогу, допомагаючи поливати квіти. Що ви відчували? Злість, образу? Накричали на малечу? Думали, стане легше? Не стало. Гірше. Тепер і дитина плаче, не лише ви. А ще відчуває свою провину більше, ніж насправді повинна, а деякі діти, можливо, образу на вас. Якщо такі ситуації часті у вашій родині, то ця образа потім переросте в злість і відразу. Не дивуйтесь тоді, чому дорослі вже діти вас не поважають і не навіщають. Як вам така модель виховання? Наче всі розуміємо – неправильна. А як треба? Не знаємо, і виходить піддаємося емоціям знову і знову.
Виховання дитини, насправді, дуже тяжка праця, і якщо ви хочете виростити впевнену в собі гідну людину, слід контролювати кожен свій крок. Усі ми хочемо, щоб наші діти були кращі за нас. Тому давайте мислити, продумувати до дрібниць усі наші дії у вихованні. Пам’ятаймо, що для дітей усе нове у світі, вони все тільки починають пізнавати і не мають досвіду. Уявіть, що ви почали вчити іноземну мову, і вам одразу ж на першому занятті говорять, що у вас нічого не вийде, бо ви допускаєте забагато помилок.
Як думаєте, після цього ваше бажання опанувати мову посилиться чи навпаки? Відповідь очевидна. Дитина вашу критику відчуває гостріше, ніж ви собі уявляєте. Залучайте дітей до хатніх справ, просіть допомоги не через те, що вона вам дійсно потрібна, а для того, щоб маленька людина відчувала себе повноправним членом вашої сім’ї, адже ви хочете дружню і міцну родину.
Не скупіться на подяку і посмішку, хваліть маленького бешкетника за спробу вам допомогти, а в разі якоїсь провини не зганяйте всю образу на малечі, знайдіть у собі сили і мудрість пояснити, намагайтеся критикувати не особистість, а вчинки. І ніколи не сваріть на людях! Ніщо так не занижує самооцінки як привселюдний осуд. Не порівнюйте з іншим і не ставте у приклад інших дітей, так ви назавжди підірвете свій авторитет в очах вашої дитини.
І головне – навіть у конфліктних ситуаціях, скільки образи у вас не накопичилося б, тримайте її в собі, а дитина має відчувати вашу любов.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: