Напевне, кожен з нас мріє про щасливу міцну сім’ю та здорових дітей. У всіх нас у голові є картинка як все має бути в нашому ідеальному варіанті. Але, на жаль, знання, як правильно виховувати дитину, як бути їй не лише батьками, а й друзями, не приходять самі, кожен крок у створенні своєї родини, у вихованні дітей складний та потребує праці, і праці насамперед над собою.

Саме тому у світі все більш популярним стає свідоме батьківство. Воно переусім починається зі свідомого способу життя.

У дитинстві нам було все зрозуміло. Потрібно ходити до садочка, школи, вступати до вузу. Усі ми думали, що від нас нічого не залежить, потрібно вчитись, працювати, ми мало на що впливаємо. Далі ми чули стереотипи, правила, стандарти: дитину потрібно годувати по годинам, обов’язково потрібно робити щеплення, необхідно вести дитину в садок таке ін. У житті ми чуємо стільки стереотипів, що живемо під їхнім пильним керівництвом, навіть не замислюючись над цим. Ми говоримо дітям, що не можна розкидати іграшки, що потрібно бути чемним, слухняним, завжди  потрібно ходити до школи, робити все, як скажуть дорослі, не пояснюючи власне чому дитині це потрібно. Потрібно, бо так дитині буде краще, вона потім це зрозуміє. А насправді, це говорять стереотипи, стандарти, яких ми без упину притримуємось.

Зараз бути свідомими батьками — це діяти не за стереотипами, не за правилами суспільства, а відчувати все серцем, аналізувати, зважувати рішення і робити власні висновки, адже кожна людина індивідуальна, і те, що підходить усім дітям, власній дитині може й не підійти.

Свідомі батьки мають активну життєву позицію, планують створення сім’ї, вагітність, розуміють власну роль у цьому процесі двох партнерів. При цьому важливо раціонально підходити до виховання дитини змалку не з позиції сили, авторитаризму, а з позиції авторитету, порадника, наставника та друга.

family-2

Завдання свідомих батьків — навчати дитину не лише рахувати, писати та читати на двох-трьох мовах ще з пелюшок, а й вчити дитину товаришувати, спілкуватися з друзями, зі старшими, не боятись, ставити цілі та досягати їх, вірити у свої сили та оцінювати свої можливості.

Ми вважаємо, що основна мета свідомого батьківства — навчитись жити самому та виховати дитину в гармонійному оточенні, не за жорсткими правилами і в рамках, а даючи право вибору, та своїм прикладом допомагати робити правильний вибір.

Свідоме батьківство починається зі свідомої особистості, свідомої сім’ї, розуміння себе як особистості, активного способу життя. Кінцевий результат у підході свідомого батьківства — це вихована, різностороння та здорова особистість, яка вміє робити власний вибір та приймати виважені рішення, і починати потрібно з себе.