Супи для дітей до 1 року: рецепти овочевих і м’ясних страв
Особливості приготування супів для немовлят
Якщо розвиток дитини йде за графіком, то перші супчики в його раціон можна вводити вже в 9-10 місяців. Але це не можуть бути вироби, звичні для дорослого організму. Для маленьких дітей існують свої рецепти і правила приготування першої страви:
1. Всупереч поширеній думці, овочі, зварені у воді – це ще не суп. Мамі треба навчитися готувати різні бульйони правильно, тільки так вони не матимуть негативного впливу на травлення малюка.
2. Організм малюків 10-12 місяців не здатний нормально сприймати зажарку, тому всі компоненти супу повинні бути тільки у відварному вигляді.
3. В якості спецій можна використовувати лише свіжий кріп, петрушку або зелену цибулю. Лавровий лист в дитячі супи додавати не рекомендується, навіть на кілька хвилин для посилення смаку.
4. Незалежно від того, які використовуються рецепти, всі тверді компоненти, перед тим, як додавати в суп, потрібно подрібнити і перетерти до стану пюре.
5. Грудничка дозволяється годувати тільки свіжим, тільки що приготованим супом. Тому страви потрібно готувати в мінімальному обсязі, всього на одну порцію.
6. До складу супів можуть входити тільки ті компоненти, які вже давалися дитині в якості прикорму та не викликали у нього негативної реакції.
Суп-пюре з овочів
Нам знадобиться по 20 г цвітної капусти і картоплі, 10 г моркви, половина склянки овочевого бульйону, чверть склянки нежирного молока, вершкове масло на кінчику ножа, сіль. Всі овочі дрібно нарізаємо, заливаємо водою і відварюємо до готовності компонентів. Коли всі складові розм’якшаться, знімаємо їх з вогню і перетираємо через сито разом з бульйоном. Вводимо молоко, окремо доведене до кипіння, сіль і вершкове масло. Тільки після того, як вся маса буде ще раз доведена до кипіння, нею можна годувати немовля.
Картопляний суп
На 100 г картоплі беремо 100 г м’ясного або овочевого бульйону, три столові ложки молока, чайну ложку морквяного соку, сіль і вершкове масло на кінчику ножа. Дрібно нарізану картоплю отмачиваем у чистій воді протягом півгодини. Поміщаємо його в бульйон і відварюємо до м’якості. Після чого готуємо з нього пюре, перетираючи через сито разом з рідиною. Додаємо кип’ячене молоко і інші компоненти, вимішуємо, доводимо до кипіння і злегка остуджуємо, перед тим, як давати дитині страву.
Рисовий суп з морквою
Нам знадобиться одна морква середнього розміру, столова ложка рису, три столові ложки молока, сіль і вершкове масло на кінчику ножа (деякі в такі дитячі супи додають ще й цукор). Моркву нарізаємо дрібними кубиками, заливаємо водою або бульйоном і відварюємо до м’якості. Потім додаємо вершкове масло, цукор і сіль, закриваємо кришкою і тушкуємо 10 хвилин на повільному вогні. Після цього вводимо рис, все відварюємо до готовності. Далі всі компоненти перетираємо до стану пюре. З допомогою кип’яченого молока доводимо суп до потрібної консистенції і ще раз кип’ятимо.
Суп-пюре з яловичини
Нам знадобиться 100 г відвареного м’яса, 100 мл готового м’ясного бульйону, шматочок моркви, перо зеленого цибулі, чайна ложка борошна, сіль. М’ясо подрібнюємо у блендері або м’ясорубці, викладаємо в гарячий м’ясний бульйон, вводимо борошно, подрібнений цибулю, нарізану кубиками моркву. Все відварюємо до готовності моркви і перетираємо через сито. В кінці страву можна посолити, злегка остудити і можна годувати немовля.
Курячий суп
На склянку курячого бульйону беремо 70 г відвареної курки, три столові ложки молока, перо зеленого цибулі, борошно, сіль і вершкове масло на кінчику ножа. Масло перетираємо з борошном. Розігріваємо бульйон і додаємо в нього перетерту в м’ясорубці курку. Туди ж додаємо борошняну суміш, цибулю. Варимо 15 хвилин, перетираємо масу через сито, додаємо кип’ячене молоко і ще раз доводимо до кипіння. Перш, ніж давати суп-пюре дитині, його потрібно посолити і злегка остудити.