Стосунки «вітчим — діти»: як прищепити любов дитини до нового батька?
У житті трапляється, що закохані розлучаються, а потім знаходять собі нове кохання. Люди розуміють, що їм буде краще і комфортніше з іншими. На жаль, розлученням у наш час не здивувати нікого, це трапляється дуже часто.
Але що робити, якщо розлучаються не просто закохані, а розпадається повноцінна сім’я, де є діти?
І як поводитися, коли в сім’ю приходить не просто новий чоловік, а новий тато? (Або з якихось причин у дітей зовсім не було батька, а тепер буде вітчим?) Як учинити, щоб малюк прийняв нового батька порозумівся з ним?
«А правда, що ти тепер мій тато?»
Перша і, напевно, найголовніша порада — приводити нового тата в сім’ю та знайомити з дітьми потрібно лише тоді, коли ви повністю впевнені в своєму виборі. Адже діти швидко прив’язуються до чоловіків (особливо ті, хто взагалі не мають чоловічою уваги поряд), їм буде дуже складно пережити розлуку у разі того, якщо у батьків щось не складеться.
Діти мають бути впевнені, що у сім’ю тато прийшов назавжди. І до дитячого питання: «А правда, що ти тепер мій тато?» — чоловік повинен бути готовий та мати позитивну відповідь. Щоб знайомство та звикання дітей до нового батька минули без особливих проблем і негативних наслідків, ось важливі поради щодо стосунків: «вітчим — діти».
Поради щодо знайомства та звикання дітей до вітчима
– Порадьтеся з дитиною: чи потрібен вам узагалі новий тато? Зазвичай діти дуже раді, що на їхню думку зважають. Якщо дитина категорично проти, розкажіть їй переваги та позитивні моменти повноцінної сім’ї. Так само обговоріть свій вибір нового чоловіка з дитиною. Розкажіть, чому потрібен новий тато, не забудьте відповісти на всі запитання малюка. Якщо синові чи доньці не дати можливість обговорити нову важливу зміну в сім’ї, діти можуть подумати, що їх не люблять, вони не потрібні та їхня думка нічого не варта.
– Попереджайте дитину про свої плани на майбутнє: «Це мій майбутній чоловік, ми вирішили одружитися влітку! Як ти вважаєш, я буду гарна у весільній сукні?» Якщо ви не можете цього сказати, краще поки не знайомити дітей з потенційним нареченим. У жодному разі не відрекомендовуйте відразу дітям нового чоловіка, як тата. Діти повинні самі усвідомити це, адже складно абсолютно чужу людину називати татом. Якщо ж наполягати, щоб називали нового члена сім’ї батьком, діти можуть гніватися і влаштувати, наприклад, великий страйк. Це спричинить зіпсовані стосунки з мамою, постійні нервові зриви, скандали та загалом жахливу психологічну ситуацію в сім’ї.
– Знайомити нового батька з дітьми потрібно у невимушеній обстановці. Спочатку, нехай дитина навіть і не знає, що це претендент на нового батька. Потрібно, щоб новий тато спочатку сподобався дитині, як проста людина, а не як майбутній член сім’ї. Дитині легше звикнути до нової людини, тоді вона не буде хвилюватися щодо змін у сім’ї. Адже поява нового батька — дуже важлива зміна в родині. І якщо не підготовити дитину, то це може по-різному вплинути на малюка, налякати її або викликати в майбутньому негативні психологічні наслідки.
– Пояснюйте дітям усе, що відбувається в сім’ї. Можливо, здається, що це все банально, дитині взагалі, можна нічого не пояснювати, мовляв і так все зрозуміло. Коли мама приймає залицяння чоловіка, який планує одружитися з нею, незважаючи на те, що в неї діти, вона переповнена нових емоцій, часом починає менше приділяти уваги дітям. Тому, який би це не мало банальний вигляд — завжди розмовляйте зі своїми дітьми!
– Попросіть нового батька проявляти інтерес до дітей. Дітям потрібно відчувати, що ними цікавляться, за них переживають. Також нехай новий батько візьме участь в улюблених забавах дітей або відвідає важливі змагання, де бере учать ваша дитина. Дітям легше відкритися та порозумітися, коли вони бачать, що у них є спільні інтереси з людиною.
Проявіть велику любов до дітей. У період адаптації дитини в сім’ї до нових змін у сім’ї, де з’явився новий батько, дітлахи можуть дуже ревнувати маму, тому потрібно дати зрозуміти синові чи доньці, що нічого не зміниться у взаєминах між мамою та дітьми. «Я любитиму тебе, як і раніше! Усе буде добре, у нас тепер буде повноцінна сім’я!» — заспокоюйте малюка. Адже часто діти сприймають нову людину в сім’ї як загрозу, не розуміючи, до чого все це призведе. Не наполягайте на любові, діти самі зрозуміють, що люблять і поважають нового батька. І обов’язково скажуть йому про це принагідно!
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: