Статеве дозрівання сина: що саме розповідати хлопцеві
Підлітковий період супроводжується багатьма змінами в організмі дитини. У хлопчика з’являється юнацький пушок, грубіє голос. Дитина починає відчувати незвичні статеві зміни (збудження, ерекція, полюції). У підлітка нестабільний стан психіки. Ваш син, то поводиться, як дорослий чоловік (наприклад, допомагає матері нести важку сумку), то поводиться, наче дитина (свариться з братом за комп’ютерну гру). Як допомогти дитині пережити статеве дозрівання?
Починаючи з 11-ти років у хлопців починається статеве дозрівання, інколи це може початися трохи пізніше в 14–15. Звісно про статеве дозрівання зараз в інтернеті є безліч інформацію, дитина сама може про все дізнатися. Але батьки це зможуть розповісти на особистому прикладі. Якщо про перші менструації дівчинці краще розповість мама, то хлопцеві про полюції, ерекцію та статевий потяг не завадить дізнатися від тата. Чоловік чоловіка зрозуміє краще. Якщо з якихось причин у сім’ї немає чоловіка, мати не повинна удавати, нібито з хлопцем нічого не відбувається. Батькам слід намагатися бути друзями для своїх дітей, тоді про всі вікові зміни, проблеми, діти не боятимуться розповідати батькам, тому все мине значно легше.
Як правильно розповісти хлопцеві про статеве дозрівання?
1. Розкажіть синові про природне статеве дозрівання. Звісно, краще, якщо це зробить тато, не читаючи цілу лекцію. Можливо, слід знайти якісну статтю чи відео та показати дитині, а потім поставити кілька питань. Дуже часто хлопці переживають, соромляться, бояться, що з ними відбувається щось не те. Заспокойте сина, поясніть, що статеве дозрівання відбувається з кожним майбутнім чоловіком. Спостерігайте за дитиною в цей момент, саме в 13–14 років хлопчики можуть задивлятися не лише на дівчат, але й на собі подібних (прояви гомосексуалізму). У такому разі варто звернутися до спеціаліста.
2. Розкажіть синові про контрацепцію. Але робіть це акуратно. Не чіпляйтеся до сина з численними питаннями: «А ти вже купив собі презервативи? А пасія в тебе вже є? А секс у вас уже був? Ти ж не зроби нас бабусею й дідусем раніше часу!» Не знущайтеся та не іронізуйте на цю тему. Дитині й так складно, небажане волосся, прищі, тут ще ця неможливість контролювати ерекцію, а ви найрідніші та близькі — глузуєте.
3. Розкажіть синові про особисту гігієну. Але знову ж таки робіть це обережно, підліток дуже вразливий у цей момент, часто ображається, в нього постійно змінюється настрій. Не кажіть: «Ну, що ти «хазяйство» своє вимив? Ти ж не забувай це робити, а то тхнутиме від тебе за кілометр?» Не впадайте, звісно, в крайнощі: «Котику, ти вимив свій «огірочок»?» Достатньо буде просто запропонувати дитині покупатися. Майте на увазі, одне не образливе слово може викликати в дитини комплекс неповноцінності, розвинути невпевненість у собі.
Усе мине і це також! Тому просто не полишайте сина самого переживати проблеми підліткового віку. Кожна дитина індивідуальна, для одного зміни в статевому розвитку минуть непомітно, а іншого ця ситуація може «загнати» до суїцидальних думок. Пам’ятай про це!