Показник гарного виховання для багатьох батьків — слухняність дитини. Слухняна дитина — це зручна дитина. Вона не бігає, не кричить, не шкодить. Та чи щаслива вона? Слухняні діти виконують усе, що кажуть дорослі, але позбавляються головного — свободи. До чого ж може призвести суворе виховання?

Несамостійність

Дитина, яку позбавляють свободи бути собою та заважають учитися самостійності, втрачає її. Постійно виконуючи лише те, чого він неї вимагають, дитина позбавляється вміння ініціювати. За таких умов, навіть у 30 років вона чекатиме, коли їй скажуть, що робити.

Давайте дитині свободу вибору. Заохочуйте її бажання бути самостійною.

Залежність від інших

Зручніше, якщо маленька дитина виконує те, про що її просять. Але обравши таку систему виховання, ми робимо свою дитину слабохарактерною. Слухняна дитина не чинитиме опір, не заперечуватиме, а йтиме на поводі в інших.

Будьте уважними до почуттів та бажань дитини! Не наполягайте на своєму. Розповідайте про можливі наслідки її дій.

Занижена самооцінка

Діти, учинки яких завжди критикують, у якийсь момент зневіряться у власних силах. До того ж вони можуть почати вважати, що не заслуговують на вашу любов. Тоді дитина докладатиме всіх зусиль, аби почути ваше схвалення. Але самооцінка від цього не зросте. Вони завжди боротимуться за вашу любов.

Частіше говоріть дитині, як ви її любите та вірите у неї.

Хворобливість

Слухняні діти часто пригнічують власні емоції. Але вони нікуди не зникають, а одного разу знайдуть вихід через хвороби. Про це свідчить психосоматика та незліченні дослідження.

Навчіть дитину виявляти емоції,  не пригнічувати їх.

«Важкий» підліток

Якщо маленька дитина дуже поступлива та слухняна, часто це компенсується некерованістю у підлітковому віці. Уся та свобода і бажання, що були заборонені, знаходять вихід. Не даром кажуть, що до забороненого вабить найбільше.

Обмежуйте дитину розумно. Заборони мають бути винятком, що поширюється лише на небезпечні речі. Давайте дитині більше свободи.

 

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: