Складаємо пірамідку: 5 порад батькам, як зацікавити дитину цією іграшкою
Ви пам’ятаєте, як самі в дитинстві дуже любили гратися пірамідкою, а ваша дитина зовсім не цікавиться цією іграшкою? До речі, гратися в пірамідку дійсно дуже корисно дітям від 0 до 3 років. Адже ця іграшкова конструкція виконує відразу декілька напрямів розвитку. Розвиває моторику рук, навчає рахувати, допомагає усвідомити різноманітність кольорів, поняття «більше», «менше» і вивчити принцип побудови невеликої вежі за допомогою нанизування кілець на палицю. Очевидні переваги! А як навчити дитину гратися пірамідкою?
1. Ураховуйте найближчу зону розвитку дитини. Це те, чим вона цікавиться в певний час. Отже, не слід примушувати гратися саме зараз у пірамідку, коли дитина захоплюється ліпленням чи малюванням. Забудьте за пірамідку, сховайте, а потім через тиждень дістаньте та запропонуйте дитині, як нову іграшку. Швидше за все дитина зацікавиться!
2. Ураховуйте розмір та форму пірамідки. Перша пірамідка не має бути завеликою, адже малюк ще не занадто посидючий та не має багато терпіння, аби скласти велику кількість кілець. Якщо звичайна пірамідка не цікавить дитину, спробуйте купити їй із привабливою мордочкою. Виберіть іграшку з кільцями не круглої форми, а, наприклад, шестикутної.
3. Покажіть дитині, як ви самі граєтеся в пірамідку. Сядьте десь і почніть гратися в пірамідку, водночас коментуючи всі свої дії. «Ой, яка гарна іграшка, зараз я усі кільця порахую, потім слід нанизати їх на стрижень. А скільки ж тут кольорів? Це жовтий, червоний, зелений!»
4. Пограйтеся разом пірамідку. Якщо ви посадите дитину і вручите пірамідку перший раз, навряд чи вона сама почне відразу гратися. Покажіть, як потрібно брати у ручку кільце, потім як його нанизувати. Спочатку можна не враховувати послідовність кілець. Пізніше дитина сама зрозуміє принцип пірамідки.
5. Хваліть дитину за маленькі досягнення. Малюк самостійно надів кільця. Відзначте це словами: «У Марійки все вийшло!» та дією, наприклад, оплесками. Потім дитина сама радітиме, плескатиме долоньками, коли вийде скласти пірамідку та полюбить цю гру.
Гра пірамідкою розвиває інтелектуальні здібності дитини. У міру дорослішання малюка ускладнюйте завдання. Нехай син чи донька розкладуть кільця за кольором, за розміром, наводьте математичні приклади за допомогою кілець: «Скільки буде 2 + 2?» Необхідно завжди бачити інші види використання іграшки, не лише збирання та складання, що швидко набридає малечі.