Що робити, якщо дитина не відпускає маму ані на крок?
Яке це щастя — дитина не може без вас жодної хвилини, усюди слідує за вами. Але через певний час ви вже навіть прийняти ванну нормально не можете. «Не потрібно було до рук привчати!» — одноголосно кричатимуть бабусі.
Ми ж поспішаємо вас заспокоїти. Гіперприхильність до мами — це природній період у дітей до 2 років. Дитина боїться, що ви зникнете, тому не відпускає.
Але є й інші причини. Можливо, ознайомившись із ними, вам легше буде виправити ситуацію.
Дитина погано почувається
У дитини щось болить, але вона ще не вміє про це сказати. Тому просто хоче, щоб ви її пестили, обіймали і носили на руках. І якщо біль у животі може минути досить швидко, то прорізання зубів, наприклад, може непокоїти малюка місяцями. Не нехтуйте увагою, ви зараз дуже потрібні своїй дитині.
Дитині бракує уваги
Ми неодноразово наголошували, що важлива не кількість проведеного із дитиною часу, а його якість. Ви можете цілий день перебувати разом, займаючись зовсім іншими справами: прибирати, читати новини в інтернеті, говорити з кимось по телефону. Дитина починає привертати вашу увагу. Ви вже втомлені, дитина вередує та не відпускає вас, роздратування та стрес починають напружувати атмосферу. Коло замикається.
Дитина відчуває вашу тривогу
Справи йдуть погано, з кимось посварилися, знову слід сплачувати комунальні послуги — все це тривога. Хвилюєтеся ви, хвилюється і ваша дитина. Вона бачить це, дивлячись на ваше обличчя, рухи, чуючи інтонацію голосу. У цей час дитина дуже хоче вам допомогти, заспокоїти та захистити.
Що робити з дитячою гіперприхильністю?
- Заповніть брак уваги: більше проводьте якісного часу разом.
- Не сваріть дитину, не залишайте різко одну та не йдіть із дому, обманувши її.
- Обіймайте та цілуйте дитину частіше.
- Не відволікайтеся на телефон/телевізор, коли проводите час разом.
- Не ігноруйте дитину. Відповідайте на її запитання та прохання.
Отримавши якісну увагу, дитина не вимагатиме її сльозами. Але цього не станеться швидко. Дитині знадобиться час, аби переконатися, що це не тимчасове явище і вашої уваги для неї буде завжди достатньо.
Рекомендуємо почитати «Ігри і казки. Книга 1», у якій ви знайдете чудові поради, а також авторські казки, що допоможуть вам і вашій дитині витримати процес сепарації безболісно.