Що робити, коли у дитини поганий апетит?
«Ти не вийдеш зі столу, поки тарілка не буде порожня!». Такі батьківські загрози загальновідомі. Але не припустимі! Існують кращі способи, аби прищепити дитині добрий смак та любов до їжі.
– Намагайтеся залучати дітей до складання сімейного меню та приготування їжі. Ліпити разом вареники — це так цікаво та весело. Спробуйте!
– Проявляйте винахідливість, наприклад, запропонуйте дитині на сніданок замість каші — запіканку. Коли їжа свіжа та різноманітна, діти з’їдають більше.
– Подавайте дітям їжу в привабливому вигляді, наприклад, нарізані фігурними шматочками фрукти чи пюре у вигляді моря з котлетою, наче кораблик та з буряком у формі прапора.
– Домовляйтеся з малюком. Жодних інших порцій улюбленої їжі, наприклад, смаженої картоплі, поки діти не скуштують трохи гарбузової каші.
– Намагайтеся умовити дитину скуштувати нову або корисну їжу, яку вона не дуже любить, але не наполягайте, щоб дитина з’їла повністю все, до останнього шматка. Проявляйте креатив: «Цю кашу їв сам Лунтик! І мені подобається, дивись, яка смачна, ням-ням!», «А це капуста, така сама, як у відомому мультику. Не віриш? Скуштуй!»
– Обмежте дитину в цукерках або зовсім викресліть із раціону. Замість солодощів можна пропонувати горіхи з медом, фрукти та сухофрукти. Перехитріть малюка з добрих мотивів — загорніть у яскравий папір або фантик від цукерки курагу та запропонуйте синові чи доньці замість солодощів. Смачно та корисно. Діти, які ніколи не їли цукерок, звикнуть до таких смаків і не проситимуть некорисних солодощів.
Спокійно ставтеся до примх в їжі малюка та не перетворюйте обідній стіл на поле бою. До тих пір, поки діти здорові, коливання в споживанні їжі не є приводом для занепокоєння. Пропонуйте широкий асортимент смачних, корисних продуктів — нехай у дітей розвиваються власні смаки та уподобання.