Розклад дня для дитини: за чи проти?
Дорослі самі вирішують, жити їм за режимом чи бути вільними у своєму розкладі. Ми влаштовуємо свій день, зважаючи на обставини, біологічний годинник, звички та обов’язки. Але це дорослі, а що ж до дітей? За них, як правило, це вирішують батьки. Та чи підходить сучасному поколінню дітей життя «за режимом»? Це і з’ясуємо.
Аргументи ПРОТИ розкладу дня
- Не підходить найменшим малюкам, а старшим важко жити за графіком;
- у дитини інтуїтивно дуже добре налаштовано біологічний годинник, тому потреби у розкладі дня немає;
- режим є успадкованим минулим, так само як і сповивання;
- дитина — це творча і відкрита особистість, яка потребує індивідуального підходу та власного розкладу дня і не мусить жити «за стандартом».
Аргументи ЗА розклад дня
- Розклад гарантує своєчасний прийом їжі, прогулянки на свіжому повітрі та необхідну кількість сну, що є запорукою здоров’я дитини;
- зміцнюється імунітет — на рівні підсвідомості засвоюється, що для всього свій час, тому організм підлаштовується — сон стає глибшим, а апетит гарним;
- раціональне використання часу допомагає уникати поспіху, хаосу, несподіваних ситуацій, що робить дитину спокійнішою та впевненішою;
- зникає потреба постійно давати дитині вказівки, бо вона звикає до розкладу;
- легка адаптація до нових обставин: дитячого садка чи школи;
- розвиток навичок самодисципліни.
Зваживши всі «за» та «проти» кожен робить власні висновки. Зрозуміле одне — розклад дня дійсно має бути складений індивідуально, жодних шаблонів з інтернету.
Лайфхаки з планування розкладу дня дитини
- Тривалість сну визначаємо за поведінкою дитини: якщо під час вкладання вона стає надто збудженою — додаємо до сну ще 30–40 хвилин.
- Складні завдання — після сніданку, поки дитина бадьора.
- Під час денної прогулянки обирайте рухливі ігри.
- Приділяйте увагу всебічному розвитку.
- Чергуйте активну діяльність зі спокійними вправами.
- Повертайтеся додому за 30–40 хвилин до їжі, щоб дитина відпочила.
- Увечері обирайте спокійні ігри, читання, малювання.
Так чи інакше, розклад дня потрібен дитині, адже це перші кроки до тайм-менеджменту та раціонального використання часу. Але режим тільки тоді результативний, якщо в ньому враховані особливості дитини і він цілковито їй підходить.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: