Рецепти найсмачніших страв з гарбуза
Якщо на вашому городі чи ділянці росте гарбуз, або ж у вас є можливість купувати свіжу гарбуз на ринку, то ви можете приготувати з цього овочу масу дуже корисних і смачних страв, рецепти яких ми зібрали для вас в цій статті. Гарбуз — майже настільки ж популярний овоч як, наприклад, картопля, і побачити його можна практично на кожному городі. Завдяки своїй кулінарній універсальності і корисності вона споконвіку вирощується в нашій країні і не тільки, причому, всіма верствами населення — від забезпечених людей до найбідніших. З гарбуза можна приготувати масу найрізноманітніших страв, його можна гасити, варити, запікати і т.д. Однак за століття вживання цього чудового овочу в їжу серед усіх можливих страв, які можна приготувати з гарбуза, виділилися ті, які припадають до смаку найбільш широкому колу людей. Простіше кажучи, сформувався список рецептів, за якими з гарбуза можна приготувати найсмачніші страви. Про ці стравах ми і поговоримо сьогодні.
Різноманітні супи, каші, оладки, запіканки, випічка, салати, різото, десерти, варення і навіть кави — усе це можна приготувати з гарбуза. Існує маса рецептів, завдяки яким цей овоч може з’являтися в щоденному раціоні кожного разу в новому амплуа, але ми поговоримо тільки про ті з них, які за століття вживання гарбуза в їжу стали найпопулярнішими.
Рецепт приготування гарбуза, фаршированого куркою
Знадобиться: 2 гарбуза вагою близько 1кг кожна, 2 курячі грудки, сметана, мелений чорний перець, сіль, спеції за смаком.
Як нафарширувати гарбуз
Зрізати «маківки» — це будуть кришечки, якими ми накриємо фарширований гарбуз при запіканні. З кришечок і з нижніх частин гарбуза прибрати насіння, вирізати з нижніх частин м’якоть, але так, щоб залишилися товсті стінки, потерти м’якоть на тертці. Грудки курки дрібно порубати, з’єднати з тертою м’якоттю гарбуза, поперчити і посолити, приправити спеціями за смаком, додати сметану, перемішати і викласти в гарбузові чашечки. Накрити чашечки гарбузовим кришечками, поставити гарбуза на деко, налити в нього воду так, щоб її рівень був не менш 2 см і запекти фарширований гарбуз близько години при температурі 180 градусів.
Нафарширувати гарбуз можна і іншими видами м’яса, і м’ясом з грибами і ще масою інших варіантів начинки.
Говорячи про найпопулярніші стравах з гарбуза, не можна не згадати гарбузово-пшоняну кашу — одне з найпоширеніших у нашій країні споконвіку блюд з цим овочем.
Рецепт пшоняної каші з гарбузом
Знадобиться: гарбуз, пшоно, родзинки, вершкове масло, молоко, кориця, цукор, сіль.
Як зварити пшоняну-гарбузову кашу
Зрізати верхівку невеликого гарбуза, вийняти насіння, викласти на гарбуз промите пшоно, родзинки, влити молоко, всипати корицю за смаком, перемішати, покласти цукор та масло, накрити зрізаною верхівкою гарбуза. Поставити гарбуз у вогнетривкий посуд, влити склянку води і томити гарбуз у духовці, розігрітій до 180 градусів, близько 1,5 години.
Можна приготувати гарбузово-пшоняну кашу і інакше – не фарширувати гарбуз, а звичайним способом. Але саме так готували її наші прабабусі і далекі предки.
Дуже популярний у всьому світі гарбузовий суп — надзвичайно корисна страва, яке має бути частиною раціону кожної людини, яка прагне до правильного харчування.
Рецепт приготування гарбузового супу-пюре з телятиною
Знадобиться: 500 г гарбуза, 300г телятини, 20г вершкового масла, 1 бульба картоплі, 1/2 цибулини, зелень селери, мускатний горіх, сіль.
Як приготувати суп-пюре з гарбуза
Телятину промити, заливши водою, довести до кипіння, потім вилити воду і промити м’ясо і каструлю. Знову покласти м’ясо в каструлю, влити холодну воду, на слабкому вогні варити півтори години, знімаючи піну. Очистити і нарізати овочі однаковими кубиками. В каструлі з товстим дном розтопити вершкове масло, туди ж викласти нашатковану цибулю, до прозорості обсмажити, потім покласти картоплю і смажити ще 2-3 хв, потім додати кубики гарбуза, смажити до легкого освітлення гарбуза, потім підлити трохи бульйону від м’яса (він повинен покрити овочі), накрити кришкою і тушкувати до готовності продуктів. Пюрувати готові овочі погружним блендером, за смаком розвести бульйоном до потрібної густоти, підсолити і приправити мускатом, покласти нарізане м’ясо, зелень селери, довести до кипіння і прибрати з плити.
Приготувати цей суп можна і без м’яса, і з іншими видами м’яса — куркою, свининою, яловичиною і т.д.
Звичайно, рецептів супу з гарбуза існує чимало, так, ще один популярний варіант його приготування — із запеченого гарбуза.
Рецепт супу з запеченого гарбуза
Знадобиться: 500 г гарбуза, 150 г сиру, одна цибулина, 3 склянки бульйону овочевого, 1 склянка вершків (будь-яка жирність), по дві ст.л. вершкового і оливкового масла, зелень.
Як приготувати суп із запеченого гарбуза
Гарбуз розрізати навпіл, прибрати насіння, обмазати зсередини рослинним маслом, зрізами вниз укласти на деко і запекти в розігрітій до 180 градусів духовці протягом години. Цибулю дрібно нашаткувати, до прозорості обсмажити на вершковому маслі. Очистити запечену гарбуз від шкірки, дрібними кубиками нарізати, покласти до цибулі, смажити до зарум’янення, перекласти овочі з сковороди в киплячий бульйон, перемішати, на мінімальному вогні під кришкою проварити 15хв, потім пюрувати суп блендером, влити вершки, перемішати і довести до кипіння, не кип’ятити і відразу прибрати з вогню. Покласти в готовий суп сир, подати, посипавши зеленню.
Поряд з першими і другими стравами дуже популярною є і різноманітна випічка з гарбуза — пироги, кекси, мафіни.