Розвиток кожної дитини індивідуальний і перехід на новий етап варіює за строками у місяці, а іноді й роки. Перехід від підгузок до горщика — один з таких етапів; на жаль, привчити дитину до нього неможливо доти, поки вона не буде психофізично готова. На щастя, є ознаки, за якими можна визначити, що вже настав час для горщика.

Важливо пам’ятати, що привчити до горщика можна будь-якого здорового малюка. Але в якому саме віці це станеться — абсолютно неважливо! У довгостроковій перспективі ранній чи пізній перехід не впливає на розумові здібності чи успішність, і, звісно, жодним чином не пов’язаний з вашими батьківськими якостями.

Коли починати?

Коли батьки намагаються занадто рано привчити дитину до користування горщиком, вони ризикують програти у боротьбі прагнень з нею, і процес затягнеться надовго. За статистикою, більшість дітей засвоюють цю нову навичку з 1,5 до 2,5 років, хоча і в 4 роки подекуди виникає потреба у підгузках (наприклад, уночі).

Дитина готова переходити на горщик, коли вона:

  •        уміє самостійно знімати та надягати штани;
  •        виявляє інтерес до туалетної кімнати та до того, що батьки там роблять;
  •        може самостійно дістатися до горщика, сісти на нього та піднятися;
  •        намагається якось чином повідомити, що відбувається випорожнення;
  •        реагує на схвалення та намагається догодити батькам;
  •        починає казати «Ні!»; з’явилася звичка тримати певні іграшки в певних місцях.
    Це свідчить про психологічне дозрівання: дитина здатна та хоче контролювати своє середовище;
  •        знає та впевнено розрізняє, що є «мокрим» та «сухим»;
  •        дефекація є регулярною, майже в один і той самий час.

Спостерігайте за дитиною: якщо ви бачите всі ці ознаки чи принаймні більшість з них, можна починати вчити дитину користуватися горщиком.

Але перед початком проаналізуйте сімейні плани на майбутні кілька місяців. Категорично не рекомендовано починати привчати дитину до чогось нового та важливого на фоні стресових подій (сюди належать навіть час відпустки). Також варто відкласти привчання до горщика у разі хвороби дитини.

Як і будь-яку справу у цьому віці, перехід до горщика варто подати в ігровій формі: наприклад, «Ось, дивись, на горщик сіла твоя улюблена іграшка!». Суворість тут недоречна. Якщо ж попри все дитина ніяк не засвоїть користування горщиком, відкладіть цю справу на кілька тижнів, а може, й місяців. Ваш малюк обов’язково навчиться, просто дайте йому час!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: