Примхи, істерики та негативізм: як не виховувати дитину розпещеною?
Діти народжуються з уже закладеними у них рисами характеру. Маленькі особистості з перших днів життя різняться між собою: хтось спокійно спить у своєму ліжечку, хтось демонструє всі децибели свого баритону, комусь до вподоби купання, а інші полюбляють ніжний масаж від мами.
Але саме від батьків залежить, як ці риси будуть проявлятися в майбутньому, та яких сформованих якостей набуде дитина. Бажаєте, щоб ваша малеча не зросла розпещеною? Тоді ось 9 помилок, яких вам варто уникати.
1. Не робіть з дитини центр світу. Для цього ви маєте не забувати про власні бажання та потреби. Малюк має знає, що всесвіт не обертається навколо нього.
2. Вибудовуйте межі поведінки. Ми вже не одноразово наголошували на необхідності заборон у вихованні. Так, їх не має бути забагато. Проте й зовсім уникати їх не слід. Поміркуйте, де саме у вашому вихованні будуть проходити ці межі.
3. Будьте послідовними. Якщо сьогодні ви щось забороняєте, то і завтра це має бути під забороною. До того ж, уся родина має дотримуватися спільної лінії виховання. Не можна комусь одному забороняти, а іншому дозволяти.
4. Заохочуйте гарну поведінку. Не сприймайте хороші дії дитини, як щось належне. Бо своїм мовчанням ви робити таку поведінку незначною, і щоб отримати від вас хоч якоїсь уваги, дитина починає бешкетувати.
5. Діліться емоціями. Зазвичай малюк отримує емоції від батьків, коли порушує межі дозволеного. Тоді відбувається той самий пік, що змушує маму й тата звернути увагу на малечу. Частіше звертайтеся до дитини, коли маєте гарний настрій. Не чекайте, коли вона почне домагатися від вас реакції істерикою чи примхами.
6. Не робіть подарунки на першу вимогу. Часом батьки, бажаючи задовольнити всі потреби дитини, не помічають як починають її розпещувати. Потрібен новий велосипед, бо другові купили новий? Чи потрібна нова іграшка з серії, бо старі вже набридли? Контролюйте це питання і не дозволяйте собою маніпулювати.
7. Навчайте дитину відповідальності. Усі вчинки мають наслідки — як хороші, так і погані. Дитина не має звинувачувати у своїх проблемах усіх довкола.
8. Не піддавайтеся на істерики. По-перше, після декількох разів, дитина почне постійно використовувати це як дієвий засіб домогтися свого. По-друге, навчившись так отримувати бажане, у дорослому житті дитину чекатиме розчарування. Адже її істерики матимуть зовсім інший результат.
9. Будьте гарний прикладом. Як завжди, найголовніше правило з-поміж усіх.
Саме вашу поведінку і звички дитина копіює. Тож, любі батьки, починайте з себе ♥
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: \