Показники розвитку дитини першого року життя за місяцями від 7 до 9 місяців
Ось дитині вже виповнилося півроку. Вона стає дедалі активнішою, жвавішою, цікавиться навколишнім середовищем. Продовжуємо серію статей з розвитку дитини за місяцями. Сьогодні знайомимось із показниками 7–9 місяців. Матеріали підготовлено за книгою Марії Малихіної «Дитина народилася».
Сьомий місяць
- Сидить із прямою спиною. За підтримки дорослих, пружинить на твердій основі. Намагається підвестися, тримаючись за опору, стоїть на ніжках у нахилі, опираючись руками на що-небудь.
- Лежачи на спині, грається ногами. Перекладає іграшки з одного місця на інше. Намагається дістати предмет, якщо це можна зробити, змінивши положення тіла. Повзає.
- Віддає перевагу іграшкам, що видають звуки. Стукає предметами по чомусь твердому. Любить розглядати себе в дзеркалі. Досліджує руками своє тіло.
- Активне лепетання, вимовляє склади «ма», «ме», «да», «до».
- Долучається до гри, наслідуючи дорослих, хоче перебувати в компанії, якщо втомлюється, вимагає уваги найближчої людини (найчастіше — мами). Знає тон і значення слова «ні».
Восьмий місяць
- Самостійно лягає, сідає, підводиться.
- Використовує предмети для опори, щоб підвестися, намагається повзти з предметом в одній руці. Ляскає в долоні, бере по предмету в кожну руку і стукає ними.
- За відповідного виховання показує ручками «до побачення», «ладусі». Киває головою на знак згоди «так», заперечення «ні».
- Активний лепет, повторює однакові склади «ма-ма-ма», «да-да-да». Супроводжує гру лепетом.
- Стежить за діями інших дітей, сміється, лепече. Хвилюється в присутності чужих людей, заспокоюється з батьками.
Дев’ятий місяць
- Стоїть за підтримки за руки.
- Може самостійно гратися з різними іграшками. Спеціально скидає предмет. Повторює те, що просять. Вибирає іграшки для гри. Починає правильно використовувати предмети за їхнім призначенням.
- Адекватно відповідає діями на прості запитання і прохання: «Дай мені ляльку», «Посидь тут». Знає своє ім’я. Реагує на музичні звуки танцювальними рухами.
- Може навмисно призупинити лепет, щоб переконатися, чи отримала увагу або предмет, що хотіла.
- Легко контактує на емоційному, ігровому, словесному рівнях. Наслідує дії інших дітей, плаче «за компанію».
Чекайте на наступний, заключний пост з розвитку дитини першого року життя! Але на цьому корисну інформацію ще не вичерпано! Поради та пояснення психолога, вікові особливості та рекомендації стосовно розвитку шукайте у нашій книзі «Дитина народилася».
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: