Піклуємося про здоров’я дитини під час подорожі
Як би ви не намагалися уберегти свою дитину від усіляких негараздів, мати справу з антисанітарією громадського транспорту їй усе ж таки доведеться. Як забезпечити комфортні умови під час подорожі та захистити малюка від можливих хвороб?Кілька загальних правил. Гадаю, усі погодяться, що хвора дитина не повинна подорожувати. Це дуже небезпечно! Якщо малюк знаходиться ще на грудному вигодовуванні, то вирушати з ним у дорогу можна лише за нагальної потреби. До будь-якої подорожі з дитиною потрібно ретельно підготуватися.
Про що саме варто потурбуватися, збираючись у подорож з дитиною? Діти чутливо реагують на перепади температури, тому враховуйте це, готуючи одяг. У вас мають бути теплі та запасні речі.
Гігієна — запорука здоров’я. У транспорті це питання постає надто гостро. У вас обов’язково мають бути кілька упаковок вологих серветок (одна з них витратиться на протирання сидінь, поличок).
Малим дітям може знадобитися значно більше ліків у дорозі, ніж дорослим. Подбайте про дорожню аптечку з протинудотними засобом, перекисом водню, пантенолом, антисептиком, знеболювальними та жарознижувальними ліками, а також засобами від діареї та від здуття живота. Важливо не забути взяти з собою протиалергійні ліки, і звісно ж, вату, бинт і бактерицидний пластир.
Про харчування в дорозі. Їжа, що пропонують на вокзалах, аеропортах для дитини не придатна. Те саме можна сказати і про напої. Тому слід подбати про запаси питної води та продуктів харчування в дорозі. Можна взяти з собою варені яйця, хліб, сухофрукти, пряники, печиво. Можна брати овочі та фрукти. Якщо ви хочете погодувати дитину м’ясом, котлетами чи відбивними, то пам’ятайте про їхній термін придатності — не більше 6 годин. Якщо є можливість, то не завадила б сумка-холодильник. Для зовсім маленької дитини необхідно взяти горщик з кришкою.
Правила загальної безпеки. Під час поїздки може трапитися будь-що, тому поговоріть з дитиною про її можливі дії, якщо раптом вона загубиться. З дітьми до трьох років краще відмовитися від поїздки автобусом. Замість одноразових стаканчиків краще взяти спеціальні кружки з кришечкою. Навіть якщо дитина вже давно звикла до горщика, запасний підгузок для нічної поїздки має бути у валізі. Поїздка — це стрес для малюка, тому краще перестрахуватися вночі.
Нюансів багато, та якщо враховувати їх, продумати кожну дрібницю, то будь-яка подорож може стати приємною пригодою для всіх її учасників, незалежно від того, який вид транспорту для цього обраний.