«Новий стандарт освіти» виховає старшокласників і змінить життя українських родин
Старші класи школи виховують дорослих дітей, майже сформованих особистостей. Та ще якісь відголоски підліткової легковажності часто простежуються в їхній поведінці. Не можна вважати, що в старших класах школи слід послаблювати контроль, бо діти вже дорослі, не піддаються вихованню. Ми виховуємось упродовж усього життя. Укладений «Новий стандарт шкільної освіти» передбачає виховання тих необхідних навичок і вмінь, необхідних учням для подальшого дорослого життя.
Старшокласники усвідомлюють. Вони відчувають себе активними громадянином, причетним до європейської та світової спільноти, вірять у себе та свою країну. Тобто є цілком свідомими і відповідальними людьми. Готуйте дитину до цієї ролі змалку, а якщо в певних випадках у вас виникатимуть спірні питання, зверніться до книги «4Mamas» «Такі різні діти», у якій розглянуто 40 ситуацій і запропоновано поради для їхнього розв’язання.
Старшокласники мислять. Якщо вони дійсно вміють це робити, отже, мають власну думку і відстоюють її. Наявність таких умінь виховує упевненість у власних силах, віру в себе. В майбутньому такі якості сприятимуть формуванню цілеспрямованості. Важливу роль для формування таких навичок відіграє читання. Любов до літератури є основним вмінням для всіх вікових етапів розвитку. Прищеплюйте дитині любов до читання з дитинства і обговорюйте разом прочитане. Щойно дитина навчилася читати по складах, дозвольте їй читати завдання із зошитів «4Mamas» із серії «Перший тренінг» та почитайте разом книгу «Ігри і казки, що лікують».
Старшокласники діють. Вони за «Новим стандартом» не просто займаються спортом, але й залучають інших до здорового способу життя. Також мають свої власні проекти зі збереження довкілля і реалізують їх. Та найголовніше — навички за «Новим стандартом» передбачають, що учні старшої школи вмітимуть чітко визначатись із майбутньою професією і знаходити своє місце в житті. На сьогодні — це дійсно проблема серед молоді. Частина молодих людей не може визначитись через власну незібраність або думки оточуючих «радників», а частина просто не усвідомлює всієї системи «робота — заробітна плата — забезпечення життя». Тобто бракує фінансової грамотності. Що це таке? Коли і як потрібно починати навчати цього дитину? Та ще купа питань стосовно грошей мають відповіді у посібниках «4Mamas» «Фінансова грамотність для малюків» та «Як розповісти дітям про гроші». Прочитайте їх — і ваша дитина успішно реалізує всі вимоги «Нового стандарту освіти».
Новий стандарт освіти — це виклик не тільки вчителям, але й батькам, щоб поліпшити своє життя. Орієнтуючись на ті вимоги, намагаючись виховати основні якості, подані в документі, читаючи для цього необхідну літературу, мимоволі ми виховуємося самі, а отже, перевиховуємо свою родину. Лише за умови однакового мікроклімату в школі та вдома можна виховати той ідеал учня, до якого прагнуть укладачі «Нового стандарту». Посібники «4Mamas» – найкращі помічники для батьків у цьому питанні.