Сльози дитини неминучі. З причиною та без вони трапляються повсякчас, іноді, якщо чесно, спричиняючи неабияке нервове напруження батьків. Особливо, коли це саме нервове напруження і без того ось-ось лусне. І як би складно не було, проте деякі слова краще зовсім не промовляти в адресу дитини. Які? Розглядаємо далі.

«Припини! Інакше…»

Інакше не отримаєш цукерку, не будеш переглядати мультики, підемо додому. Це маніпуляція дитячими емоціями. Дитина не може заглушити свої почуття через страх щось утратити.

«Ну що ти поводишся, як маленький!»

Дитина і справді ще маленька. Вона не може стримуватися та поводитися як доросла. Не докоряйте дитині за те, ким вона є.

«Що ти плачеш через нісенітницю!»

Не знецінюйте дитячих переживань. Для нас вони можуть здаватися дрібницею, а для маленької людини — це справжня трагедія.

«Припини негайно! Ти мене соромиш»

Так у дитини формується зв’язок «сльози = сором». У неї можуть виникнути проблеми з вираженням та проживанням негативних почуттів. Їй буде ніяково показувати свою слабкість та просити про допомогу.

«Якщо ти зараз же не припиниш, я залишу тебе тут!»

Це найгірший варіант. До сильних почуттів додається ще й страх залишитися без близької людини, без підтримки, без захисту. Крім цього дитина відчуває, що її не приймають з її емоціями. Що щоб тебе не залишили, не можна переживати негативних почуттів.

Сльози — найбезпечніший спосіб для дитини прожити та звільнитися від негативних емоцій. Не забороняйте їм плакати. Перебувайте поруч, обіймайте та приймайте.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: