Навіщо говорити з дітьми про емоції?
Якби нас у дитинстві навчили правильно розуміти свої емоції, ми змогли б уникнути багатьох складнощів. Не виникало б проблем із проявом емоцій, приховуванням їх, пригнічуванням, заїданням стресу шоколадом. Ось ще 3 причини, чому потрібно почати говорити з дитиною про емоції просто зараз.
Свідомість самопочуття
Якщо попросити вас перерахувати емоції, ви, швидше за все, зможете назвати 15—20. Насправді їх понад 200. Ми звикли давати однакові назви різним емоційним станам. Роздратованість, образа, огида, розчарування — різні прояви різних емоцій. Вивчивши, як кожна з них впливає на вас, можна краще розуміти себе та легше переносити подібні почуття.
Навичка спілкування
Ми говоримо про все: вибір хобі дитини, друзів, майбутню відпустку. Проте не про емоції. Ви здивуєтеся, але коли діти почнуть говорити про свої почуття, це дасть змогу вам краще розуміти її. Нас не вчили відверто говорити про свій емоційний стан. Нам забороняли відверто висловлювати свої емоції. Не робіть так. Говоріть про власні емоції. Покажіть приклад дитині. Це виведе взаєморозуміння у родині на новий рівень.
Поважати емоції — поважати дитину
Як нас не вчили висловлювати емоції, так і не вчили реагувати на емоції інших. Коли дитина плаче, ми намагаємося перемкнути її увагу, будь-якими засобами припинити потік сліз. Ми змушуємо оточуючих пригнічувати почуття та заганяти їх глибше в себе.
Змініть підхід. Перебувайте поруч з дитиною, доки у неї вирують емоції. Дозвольте виплеснути їх. Коли дитина заспокоїться, поговоріть про це. Знайдіть першопричину таких емоцій. Допоможіть переживати емоції в інший спосіб. Перебувайте поруч.
Розвивайте власний емоційний інтелект та допоможіть дитині його сформувати. Інструменти та вправи для розвитку EQ шукайте у книзі «Як приборкати тигра».