Навчіть малюка одягатися весело!
З яким настроєм одягаєтеся ви? Це щоденне заняття всі роблять автоматично. Усі, крім дітей. Їм дуже важко, адже ще не розвинені так добре навички, як у дорослих. Як перетворити одягання на веселу гру, пришвидшити його, поліпшити настрій усім з самого ранку, а заодно полегшити собі життя і навчити малюка одягатися?
Пограйтеся. Бажання дитини постійно гратися може бути на користь вам. Використайте це прагнення дитини, щоб навчити її одягатися. Зберіть на прогулянку ляльку або ведмедика. Доберіть якомога більше елементів одягу, схожих на ті, що зазвичай носить ваш малюк. Поступово дитина сама навчиться одягатися. Таку гру можна влаштовувати на дитячих святах чи просто поміж кількома дітьми, перетворивши умови на змагання «Хто швидше?».
Надайте можливість робити вибір. Діти також мають право на власну думку. Досить часто причиною вередувань під час одягання є небажання одягати якусь річ. Просто вона не подобається дитині. Не забувайте цікавитись уподобаннями малюка, адже одягати улюблену річ значно приємніше і цікавіше.
За одягання приз. Хто не любить заохочень? Купіть цікаві наклейки з улюбленими мультгероями, подаруйте блокнотик. А також знадобиться годинник, можна пісковий. Щоразу, коли малюк встигає за певний час одягнутися, він отримує наліпку. За зібрані 10 наліпок — приз. Який саме — обирати вам: іграшка, солодощі, похід в аквапарк.
Залучаємо іграшки. Зверніть увагу в іграшкових магазинах на різноманітні книжечки-шнуровки, пальчикові лабіринти, м’які книжки з ґудзиками та ще безліч розвивальних іграшок. Або ж фантазуйте і зробіть ігровий центр власноруч. Вам знадобляться м’яка тканина, фетр чи подушка, на яку потрібно нашити ґудзики, зробити петлі, закріпити «блискавку». Така іграшка стане найулюбленішою у дитини.
Не допомагайте! Точніше, допомагайте лише тоді, коли дитина сама про це попросить. Так ви продемонструєте, що довіряєте дитині, а це додасть їй упевненості, і процес одягання пришвидшиться.