Натовп, транспорт, громадське місце: як не загубити дитину
Дитина — це занадто важливо, тому турботливі батьки завжди намагаються запобігти можливим проблемам. Один з найбільших страхів — загубити дитину, але, на щастя, цього можна уникнути!
Ø У щільному натовпі тримайте дитину не просто за долоню — вона може вислизнути, а охопіть кисть. Якщо дитина мала, найкраще посадити її на плечі. Старша дитина, якщо ваші руки зайняті, може триматися за ваш ремінь або карман.
Ø Одягайте малюка у яскравий, кольоровий одяг не тільки тому, що це красиво. Так його простіше помітити, якщо людська течія вас роз’єднає.
Ø Якщо ви збираєтеся йти у місце, де гарантовано буде багатолюдно (концерт, гіпермаркет тощо), не пожалкуйте п’яти секунд, сфотографуйте дитину на камеру телефону. Коли дитина губиться, за допомогою фото простіше пояснити працівникам, як виглядає малюк. Також обов’язково сфотографуйте дитину перед тим, як залишати її у дитячій ігровій кімнаті: спритні діти регулярно втікають з-під нагляду працівників.
Ø Якщо дитина мала і ще не вміє вільно контактувати з незнайомцями, обов’язково напишіть контактні дані (імена та телефони батьків) на окремій картці та перед виходом на вулицю кладіть цю картку у карман одягу дитини. Карман має бути щільним: нагрудний, або вузький у джинсах.
Ø Під час подорожі за кордон не забудьте продублювати інформацію на картці англійською мовою чи мовою країни перебування.
Ø У віці трьох-чотирьох років дитина вже повинна знати напам’ять ПІБ батьків та хоча б один контактний номер телефону.
Ø Якщо ви з дитиною йдете у якесь конкретне, вже відоме місце, домовтеся, де вона має вас чекати, якщо ви втратите одне одного з поля зору. Місцем зустрічі має бути щось унікальне та постійне, на зразок фонтана.
Ø Також варто розробити загальний сценарій дій на непередбачуваний випадок. Аби не залякувати дитину, пограйте з нею у гру «як я знайдуся, якщо загубився». Навчіть звертатися перш за все до людей у формі: поліцейських, працівників метро, до продавців магазинів. Також застережіть дитину не йти з випадковими незнайомцями у «затишне місце», не сідати у чужі машини.
Ø Окремий сценарій має бути щодо поведінки у транспорті. Домовтеся на обидва випадки: що слід робити, якщо ви вийшли, а дитина випадково поїхала далі у транспорті, і якщо дитина вискочила з транспорту, а ви поїхали далі. У першому випадку доцільніше, якщо дитина вийде на наступній зупинці й там дочекається на вас, а у другому нехай вона просто залишається на місці, поки ви не повернетеся зустрічним транспортом.