Ми не ідеальні. У кожного трапляються складні дні, коли нерви  на межі вибухання. Сумно, коли дитина просто потрапляє «під гарячу руку». Головне у такій ситуації — не займатися самокатуванням, діяти тверезо та розсудливо.

Заспокойтеся

Перш ніж кидатися до дитини з вибаченнями та обіймами, спробуйте вгамувати власні емоції. Не факт, що ви зможете взяти опанувати себе одразу. Можливо, вам знадобляться довша пауза та прогулянка на свіжому повітрі. Тільки попередьте дитину, що з часом ви повернетеся до розмови.

Обміркуйте ситуацію

Заспокоївшись, спробуйте проаналізувати ситуацію.  Що ви відчували? Що саме передувало цим емоціям? Через що ви нагримали на дитину? Можливо, дитина дуже злякалася. Спробуйте поглянути на ситуацію зі сторони.

Улаштуйте примирення

Коли ви заспокоїлися та проаналізували ситуацію, запросіть дитину поговорити. Оберіть спокійне місце, де вам ніхто не заважатиме та не відволікатиме. Не вимагайте від неї багато. Вона може просто сидіти і не висловлювати власних почуттів. 

Поясніть, що сталося

Спокійним тоном проговоріть дитині, чому вийшло так, що ви на неї нагримали. Опишіть, що відчували та які емоції вас переповнювали. 

Спробуйте виправити ситуацію разом

У ситуації винні ви обидва, тому краще разом обговорити подальший план дій. Оберіть, що ви можете зробити разом, аби залагодити ситуацію: поїхати кудись, поїсти морозива, сходити у кіно тощо. 

Якщо ви часто відчуваєте, що втрачаєте контроль над власними емоціями, рекомендуємо попіклуватися про себе. Можливо, вам потрібен відпочинок. Не бійтеся сказати про це відверто. Адже найголовніше — щастя вашої дитини.