Криза 2-х років або дитячий негативізм
В мережі існує безліч інформації про кризу 3-х років. І коли ця «криза» настає у 2 роки батьки помилково починають думати, що це рання криза 3-х років.
Чи так це насправді?
В один момент ваша спокійна весела дитина стає справжнім “тираном”: постійні «ні», «не хочу», «не смачно», «купи зараз!!!», «хочу цукерку!!! », також може кидати їжу, іграшки.
Що ж це таке?
Це так званий період дитячого негативізму. Настати він може від 18 місяців до 2,5 років.
Така градація періоду залежить від навички мовлення у дитини. Тобто чим раніше дитина починає говорити, тим більша імовірність, що криза 2-х років може початися раніше.
Ви її точно не пропустите, якщо у вашого малюка вона буде яскраво виражена.
Так відбувається тому, що дитина поступово себе починає ідентифікувати як окрему людину. І вже ближче до 2-х років вона накопичує певний досвід і словниковий запас. Чому б не проявити себе?
Отже, що ж робити з цими постійними істериками та «ні»:
- Важливо не піддатись на негативізм дитини й не реагувати негативом.
- При цьому також важливо не стати «заручником» дитячих примх і не створити дитині гібридного розуміння, що її слово — закон, щоб вона не сказала. Якщо виконувати усі «хочу/не хочу» у дитини створиться думка, що у цьому світі усе підпорядковане під її бажання, а це ж не так.
- Ні в якому разі не пригнічувати бажань та почуттів дитини. Шукайте золоту середину, домовляйтеся.
- Памʼятайте, що будь-яка криза — це точка зросту дитини. Саме тому важливо підтримати її в цьому. Вона сама не знає, що з нею відбувається, до того ж вона ще дуже маленька. Тому наше завдання — підтримувати й допомагати.
Коли вони закінчаться, ці кризи?
Заспокоюємо вас чи ні, але ніколи. ☺
Але, якщо знати що це і як з ними ужитись, стане значно легше.
Авторка тексту: https://www.instagram.com/evhenia.kyrychenko/