Кожен з нас талановитий, або Що нам відомо про інтелект? Частина 3
Завершуємо серію статей про типи інтелекту за теорією психолога Говарда Гарднера. На черзі останній пост, присвячений черговим 3-м типам інтелекту.
Внутрішньообистісний тип інтелекту
Діти з вираженим внутрішньоособистісним типом інтелекту мають високе почуття власної гідності, упевнені у собі та полюбляють працювати на самоті. Завдяки розвиненій потребі в самоаналізі, вони здатні свідомо бачити власну мотивацію, настрій, наміри, бажання та темперамент. Саме завдяки подібним здібностям цей тип інтелекту став особистим.
Внутрішньоособистіний інтелект притаманний психотерапевтам, філософам, психологам, драматургам, поетам, сценаристам.
Музичний тип інтелекту
Якщо маленькі рученятка вашої дитини так і тягнуться до музичних інструментів, вона не може всидіти, чуючи ритмічну музику, полюбляє підспівувати — то у неї виражений саме цей тип інтелекту. Такі діти можуть відтворювати почуту мелодію, відчувають музику, оцінюють її. Вони постукують, притупують, відображають ритм і звуки.
Музичний тип інтелекту переважає у професіях композитора, музиканта, діджея, співака, радіоведучого, звукооператора, музичного критика та редактора.
Екзистенціальний тип інтелекту
Про таких дітей кажуть, що вони розуміють себе, як ніхто інший. Вони мають високий рівень усвідомленості, розуміють та володіють своїми емоціями. Вони трохи сором’язливі та стримані, але емоційно стійкі та розсудливі.
Такі діти є справжніми генераторами ідей! У дорослому житті вони можуть висловлювати власні теорії стосовно походження світу, появи різних національностей, життя та смерті. Їх цікавлять духовні навчання та філософські праці.
Такі люди чудово почуватимуться у професії психолога, політика, психіатра, викладача філософії, агітатора.
Ознайомившись з усіма 9-ма типами інтелекту, не поспішайте вішати на свою дитину ярлики. Пам’ятайте: у кожному з нас закладені вони усі, відмінність лише у їхньому вираженні. Тому важливо працювати не лише над своїми сильними сторонами, але й підтягувати ті, що розвинені менше.