Коли поради не просиш: як реагувати на застарілі методи виховання
Ось ти дорослішаєш, стаєш самостійним, учишся ухвалювати рішення та відповідати за свої вчинки. А ось ти стаєш мамою чи татом, і тебе одразу ж позбавляють права ухвалювати рішення самостійно та починається постійне: «Ні, не так!», «Ти краще ось так!», «Нумо пий чай зі згущеним молоком та побільше!».
З одного боку ти потребуєш допомоги власних батьків та бабусь, бо інколи дійсно потрібна порада, але з іншого… Коли поради зовсім не просиш і вибудовуєш власну модель виховання, а тобі постійно нав’язують діяти інакше? Що ж робити, аби не образити близьких та припинити це постійне бюро допомоги?
Ставимося до питання філософськи та вибудовуємо тактику поведінки.
Це їхній власний досвід
Найпоширеніша відповідь на ваші прохання припинити роздавати поради: «Я ж хочу як краще!». Це дійсно так. Наші близькі не бажають зла ані нам, ані нашим дітям. Усе що вони так відчайдушно радять вам, це все вони робили самі, їхні батьки так робили, і батьки їхніх батьків так робили…
Старшому поколінню іноді невідомо, що педіатрія та психологія прогресують. Усе розвивається та досліджуєтеся. Сам світ змінюється! Але однаково рідні схиляються до перевірених способів, тому радять їх лише з добрих намірів.
Завжди погоджуйтесь
Пропонуємо згадати старе добре правило: «Погоджуйся, але роби по-своєму». Ця тактика чудово спрацьовує! Я так роблю не лише тоді, коли питання стосується виховання дітей. І всі завжди задоволені: батьки у першу чергу від того, що ти їх вислухала, погодилась і не сперечаєшся.
Навіть якщо щось вас дратує, просто скажіть: «Так-так, дякую! Обов’язково замість підгузку візьму пелюшку! Ні, звісно, жодного прального порошку! Лише господарське мило!».
Прикрашайте та примножуйте
«На вулиці прохолодно. Ти курточку Сашку одягла?». А в цей час на вулиці +18 °С, а малюк у легкому реглані пробігає вдесяте навколо пісочниці. Але чому б просто не заспокоїти маму чи бабусю? Скажіть: «Звісно, одягла! Ще і шапку взяла про всяк випадок». І все! Усі спокійні та задоволені.
За потреби, твердо відмовте
Іноді перевірені бабусині методи можуть справді виявитися небезпечними. Не бійтеся, за потреби, відмовити: розтирання під час температури спиртом чи оцтом, аспірин та гірчичник. Існує чимало альтернатив, безпечніших для організму дитини.
Не зважайте на забобони
Після прогулянки дитина плаче? Усе! Його точно наврочили. «Мабуть бабця Зіна! Так дивилася!». А потім умивання свяченою водою, прищипнуті шпильки та викочування переляку яйцем. Просто ставтеся до цього з гумором!
Але все ж таки зазначимо. Іноді батьки, бабусі та дідусі дають дійсно цінні поради, до яких варто дослухатися. Адже наші близькі дійсно бажають нам лише добра.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: