Коли настає час для видавання кишенькових?
У будь-якій сім’ї постає суперечливе питання — коли дитині можна видавати гроші для власних потреб. Дехто вважає, що можна ще до початку школи, інші — з початком шкільного життя. Щодо другого варіанту, то вибір цілком обґрунтований: дитина має витрачатися на транспорт, харчування та різні дрібниці для школи. Але навіщо дитині гроші до школи? Адже вона перебуває цілком під батьківським наглядом. У деяких випадках дитина дійсно вже спроможна певною мірою розпоряджатися грошима. Хоча психологи радять не видавати гроші дитині до 7-річного віку. Якщо ви не бажаєте слухати думку психологів і вважаєте, що ваш 5-річний малюк має право на свої гроші, то спочатку дайте відповідь на такі запитання.
1. Чи усвідомлює малюк, що гроші мають цінність? Малі діти ставляться до грошей, монет як до звичайного предмета. Вони можуть їх порвати, обмалювати чи викинути.
2. Чи вміє дитина рахувати? Зрозуміло, що це основна навичка для керування бюджетом.
3. Чи знає дитина, звідки мама з татом беруть гроші та за що їх отримують? Дитина має усвідомлювати, що гроші заробляють працею, тому повинна цінувати це.
4. Чи може дитина чітко сказати, навіщо їй гроші? Купувати щось конкретне щоразу в магазині — ласощі, іграшки чи накопичувати на якусь одну річ. Та якщо із відповіддю виникають труднощі, то видавання кишенькових слід відтермінувати.
Якщо на перше питання відповідь негативна, то відповідати на наступні немає смислу. Крім цього важливим умінням є накопичування грошей, відмова собі в придбанні непотрібних дрібниць заради купівлі чогось більш вартісного. Також не менш важливим критерієм є особистісні якості дитини. Гроші, як відомо, псують людей або викривають риси характеру, що домінують. Якщо малюк має складний характер, не вміє дотримувати обіцянки, у нього недостатньо розвинене почуття відповідальності, то гроші не підуть на користь. Спочатку варто займатися вихованням.