Ігри на прогулянці
Пропонуємо вашій увазі 12 цікавих ігор, в які можна погратися з дитиною на прогулянці. Кожна з них розрахована на розвиток корисних навичок: уваги, кмітливості, читання та багато інших.
Жива природа
Під час прогулянки можна дізнатися багато нового й цікавого. Наприклад, сьогодні запам’ятовуватимемо назви дерев і спостерігатимемо, чим клен відрізняється від тополі. Діти люблять розглядати листочки, насіння, кору дерев. Повернувшись додому, можна намалювати листя або навіть дерева: берізку, каштан, ялину, горобину. Якщо хочте, засушіть декілька листочків. За кілька днів малюк зможе наклеїти їх на аркуш і підписати — вийде дивовижний гербарій.
Читаcмо вивiски
Пам’ятаєте, коли ви були маленькими, ви читали вивіски на магазинах? Усі діти люблять це заняття. Навіть якщо дитина знає ще не всі букви, нехай просто називає ті, які їй знайомі. Наприклад, у слові «ХЛІБ» — буква Б. А якщо малюк уже вміє читати, ви можете разом читати вивіски і «колекціонувати» їх, тобто змагатися, хто більше вивісок помітив і прочитав.
А тепер — навпаки!
Надокучило просто читати вивіски? Тоді можна читати їх навпаки, тобто з кінця. «ОКОЛОМ», «ИГИНК», «НОФЕЛЕТ», «КНАБ» — ось як смішно виходить. Не перейматесь тим, що ваша дитина неправильно читатиме. Навпаки, їй буде легше читати правильно.
Класифiкацiя та узагальнення
Не лякайтеся складних слів. Що у вас після прогулянки за розкладом? Обід? Тоді настав час потренувати дитяче мислення. Сир, молоко, кефір, ряжанка — що це таке? Правильно, це молочні продукти. Яблука, груші, сливи, вишні — це фрукти тощо. Можете просто запитувати в дитини загальну назву кожної групи предметів. Чи навпаки, попросити її назвати овочі, які вона знає. Якщо у вашому холодильнику виявилося досить всіляких продуктів, можете викласти частину з них на стіл. Нехай малюк розкладає їх по групах.
Рiзнi люди
Навчіть дитину спостерігати за перехожими. Ось іде старенька. Який у неї настрій? Як малюк вважає, куди ця старенька йде? А ось поспішає дядечко з портфелем. Куди він прямує? Що він мугикає собі під ніс? Пісеньку? А яку? Дівчинка скаче на скакалці. Скільки їй років? Така вправа допоможе розвивати спостережливість.
Швидкий м’ячик
Усі великі і маленькі гравці стають у коло і починають перекидати м’ячик одне одному. Поступово темп наростає. Той із гравців, хто впустив м’яч, вибуває з гри і виходить з кола. Інші гравці залишаються на своїх місцях. Поступово відстань між ними збільшується, і ловити м’яч стає дедалі складніше. Виграє той, хто залишився останнім. Ця гра — не лише весела розвага, але й добре тренування спритності й координації рухів.
Хто перший побачить
Виберіть який-небудь об’єкт — червоний автомобіль, газетний або квітковий кіоск — і подивіться, хто першим його помітить. Зі старшими дітьми можна ускладнити завдання, наприклад, видивлятися машину з верхом, що відкидається, дорожній покажчик, що містить якесь певне слово, або людину зі шкіряною валізкою.
Варiацiï на тему
Коли ви з дитиною находилися, наговорилися і навіть наспівалися, спробуйте пограти у гру «Йди за лідером». Лідер оголошує, яким чином потрібно пересуватися до обумовленого місця, наприклад до кута, поштової скриньки, або по дорозі до тих пір, поки не проїде машина. Він може запропонувати скакати на одній ніжці, робили велетенські кроки, тримати руку на голові, скакати галопом, як кінь, кожні п’ять кроків нахилятися, торкаючись пальців ніг. Лідер може змінювати напрямок і спосіб пересування.
Збираcмо всяку всячину
Візьміть із собою на прогулянку сумку або невелику коробку, щоб складати в неї ваші знахідки. Дивіться на всі боки, чи не трапиться вам щось таке, що можна було б принести додому і показати всій сім’ї. Наприклад, ви можете знайти блискучий камінчик, красивий листочок, який-небудь товстий стручок або ще товщу гусеницю. Майте на увазі: те, що зачаровує вашу дитину, може здатися сміттям вам, але якщо знахідка не шкідлива, дозвольте малюкові взяти її із собою. Повернувшись додому, розкладіть свої знахідки на підлозі або на столі та уважно розгляньте їх, можливо, навіть крізь збільшувальне скло. Увечері нехай малюк продемонструє знахідки іншим членам сім’ї. У деяких дітей може виникнути бажання збирати колекцію незвичайних камінчиків, листочків і будь-чого, що їм подобається. Дайте дитині коробку від взуття, щоб вона могла зберігати в ній свою колекцію.
Скiльки всього?
Виберіть на вулиці що-небудь для підрахунку. Покажіть дитині якесь дерево, наприклад тополю. Навчіть упізнавати його, а потім полічіть, скільки тополь на вулиці, по якій ви гуляєте. Можна полічити, скільки пройшло людей в окулярах, скільки зелених машин припарковано на вашій вулиці або скільки магазинів у вашому мікрорайоні. Підрахувавши щонебудь одне, лічіть щось інше.
Веселий дзвоник
На невисоку гілку повісьте дзвінкий дзвоник і дайте дітям м’ячик. Нехай підкидають його по черзі так, щоб м’ячик зачепив дзвоник. Якщо діти легко впоралися із завданням, дзвоник можна перевісити вище.
Не впусти!
Ця весела гра розвиває спритність, швидкість і винахідливість. Запропонуйте дітям донести, наприклад, тенісну кульку в столовій ложці. Чи грудочку пухнастої вати (теж у ложці). Для дітей старшого віку можна придумати складніші умови: донести м’ячик або книгу на голові, ти і обертати обруч на талії, пройти із сірниковими коробками на плечах, із пірамідкою з декількох кубиків на долоні тощо.
Граємо в кольори
Наприклад, сьогодні у вас «жовтий» день. Прив’яжіть жовту стрічечку на руку дитині перед прогулянкою. Головне завдання під час прогулянки — називати все, що ви бачите
жовтого кольору. Наступний день у вас може бути зеленим або червоним — за бажанням дитини.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: