Ігри на кухні
Три каструльки
Знайдіть три каструльки або мисочки різного розміру і запропонуйте дитині вкладати їх одну в іншу. Повірте, дитина може займатися таким заняттям досить довго. За допомогою такої гри малюк зможе навчитися порівнювати розміри.
Веселі макарони
Макарони іноді бувають різноманітних форм. Знайдіть коробочку, в яку з кожної пачки Ви будете відсипати по 10 макаронин різної форми. Настане час, і Ви дасте їх маляті. Макарони з дірочкою можна нанизувати на нитку та робити з них намиста і браслети. Потім малюк із задоволенням розфарбує їх. Із дрібних макаронів можна виготовити веселе панно, намазавши попередньо клеєм аркуш паперу.
Малюємо шоколадом
Розтопіть на вогні плитку шоколаду, перелийте його в чашку, нехай захолоне, щоб був теплим і ще рідким. Дайте малюкові велику мілку тарілку та запропонуйте помалювати шоколадом. Не страшно, що дитина забрудниться, нехай малює пальчиками. Пальчики, між іншим, так смачно облизувати!
М’якушки із хліба
У дитинстві кожний із нас хоч раз ліпив із хліба. Мама сварила за це, тому що раніше вважалося, що хлібом гратися не можна. Але діти все одно граються. Так навіщо ж забороняти? Достатньо просто вимити руки і ліпити чоловічків або конячок собі на втіху. А потім все це можна з’їсти.
Попелюшка
Згадайте, як страждала бідна Попелюшка, перебираючи крупу. Але Ви — не зла мачуха, тому запропонуйте дитині не мішок, а невелике блюдце, на якому змішані горох, рис і гречка, кавові зернятка і макаронини. Попросіть допомогти Вам їх перебрати. Це не тільки гра, але й тренування для маленьких пальчиків. Дорослішим дітям завдання можна ускладнити і запропонувати зробити те ж саме за допомогою негострого пінцета. А ще п’яти-шестирічні дітлахи за заздалегідь намальованим або вирізаним контуром за допомогою тих же круп можуть створювати приголомшливі картинки-аплікації. Для основи в цьому випадку краще брати товстий картон, а клеєм нехай буде клейстер із крохмалю або борошна.
Рецепт готування клея з борошна або крохмалю:
1 столову ложку борошна або 1 чайну ложку картопляного крохмалю розчиніть у невеликій кількості холодної води. Закип’ятіть півсклянки води і додайте, ретельно перемішуючи, заздалегідь розведені борошно з водою, у киплячу воду.
Відкрий рота, закрий очі
Поки малюк не бачить, приготуйте шматочки різних овочів, фруктів, інших ласощів. Попросіть малюка заплющити очі. Нехай він із заплющеними очима за смаком визначить, що Ви йому запропонували,— це може бути шматочок банана або морквини, огірка, лимона і навіть часнику. Нехай дитина спробує за смаком відрізнити білий хліб від чорного, мармеладку від шоколадки.
Картопляні печатки
Візьміть 2–3 картоплини, розріжте їх навпіл. Потім на зрізі зробіть які-небудь геометричні фігури, наприклад, квадратики, кружечки, трикутники. Якщо зможете, виріжте складніші фігурки — пички, тваринок. Заздалегідь приготуйте кілька кришечок із різними фарбами та аркуш цупкого паперу. Запропонуйте дітям «друкувати» картоплею різноманітні картинки.
Бублик із начинкою
Покладіть перед дитиною справжній бублик і запропонуйте на вибір побільше різних продуктів, попередньо дрібно порізаних,— шматочки сиру, кружечки огірка, морквини. Завдання малюка — заповнити серединку бублика їжею. Дитина із задоволенням буде цим займатися. А потім з’їсть бублик з апетитом.
Солодка казка
Головне — не проґавити момент, коли дитина виявляє цікавість до кухні та всього того, що там відбувається. Спробуйте в один із похмурих дощових днів пограти з нею в солодку казку. Це чудова розвивальна гра, за допомогою якої малюк отримає поняття про форму, розмір, обсяг. А ще він стане творцем і учасником цікавої казкової історії, із задоволенням поласує печивом власного приготування. У Вас є формочки для випікання печива? Немає? Тоді купіть, причому бажано, щоб за їх допомогою Ви змогли випікати справжніх казкових героїв: зайчиків, ведмедиків, сонечко, зірочки, баранчиків, чоловічків. Дитина обов’язково повинна бути не просто спостерігачем, а учасником процесу: змішувати продукти, місити тісто, вирізати його формочками. От тільки із гарячою піччю знайомити поки зарано, тут головна роль належить мамі.
Дитяче кафе
Зовсім не обов’язково вести дітей до сучасного кафе. Можна влаштувати його вдома. Домовтеся з малюком, кого Ви покличете до Вашого кафе. Придумайте назву: наприклад, кафе «Сонечко» або «Зайчик». За допомогою формочок допоможіть юному кулінарові вирізати гарні шматочки хліба, потім покладіть на них ягоди з варення, овочі, скибочки сиру або шинки. Нехай малюк розіллє сік у маленькі чашки. Разом накрийте красиво стіл і запросіть гостей до столу. Покажіть дітям, як правильно користуватися столовими приладами, серветкою. Під час такої гри Ваш малюк навчиться красиво їсти, шанобливо ставитися до їжі, допомагати мамі і ділитися з оточуючими. Граючи в «кафе», можна навчити малюка порівнювати предмети різної форми і розміру.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: