Допомагаємо дитині влитися у колектив
До трьох років найчастіше компанію дітям під час гри становлять батьки або бабусі з дідусями. Навіть коли малюки граються у пісочниці, кожен із них діє за власним сценарієм. Вони можуть розмовляти й обмінюватись іграшками, але насправді їхні дії тільки схожі на спільні. До чотирьох років ситуація змінюється. Більшості стає цікавіше спілкуватися у колі однолітків.
Але є і винятки:
- коли дитину не беруть гратися у компанію;
- вона сама не бажає підпорядковуватися правилам лідера і діяти за чужими вказівками;
- їй соромно підходити до інших незнайомих дітей;
- або дитині нудно.
У бідь-якому разі, кожна ситуація вимагає залучення батьків. Якщо не допомогти дитині сформувати навички спілкування, то у майбутньому у неї можуть виникнути проблеми із побудовою взаємин із людьми.
Клуб за інтересами
Якщо причиною проблем у спілкуванні з іншими є надмірна різкість або грубість дитини, то слід з нею поговорити. Спробуйте пом’якшити манеру поведінки, через яку її не сприймають у пісочниці. Але спостерігайте і за розвитком конфлікту. Якщо суперечки виникають в одній і тій самій компанії, то швидше за все проблеми лише в розбіжності інтересів, тому дитина і не бажає ліпити пасочки саме тут. Знайдіть однодумців, з ким вашій дитині буде цікаво проводити час.
Під час формування комунікативних навичок ураховуйте можливості дитини. Сором’язливі діти, знайомлячись з однолітками, потребують допомоги дорослих. Щоб згуртувати компанію, мамі потрібно придумувати цікаві ігри, приносити на майданчик іграшки та брати участь у дитячих забавках.
Деякі діти мають фізичні особливості, наприклад, не можуть бігати або стрибати через те, що трохи повненькі та їм важко це робити. Тоді батькам необхідно потурбуватися про фізичну підготовку: відвідувати разом басейн або віддати дитину до спортивної секції, що їй цікава.
Якщо ваша дитина відрізняється від інших за рівнем розвитку, інакше висловлює свої думки, намагайтеся знайти їй відповідне середовище однолітків. Розвинена дитина нудьгуватиме поряд із тими, кому весело бігати двором та грати у козаків. Тому завдання батьків: придумати гру, що буде однаково цікавою вашому вундеркіндові та його одноліткам.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: