Відомий педіатр доктор Є. Комаровський упевнений, що кращий відпочинок для дитини не пляж і море, а свіже повітря за містом. З цим важко не погодитися, та все ж користь солоної води й морського повітря також є незаперечною.

Яке море підходить саме моїй дитині? Дехто вважає, що «найдитячишим» морем є Азовське, адже воно не глибоке. Необхідно в першу чергу зважати на те, що саме ви хочете зміцнити. Кожне море унікальне за своїм складом корисних речовин і властивостями. Для поліпшення роботи нервової системи і дихальної, а також для шкіри відпочинок на Азовському морі дійсно є корисним. Завдяки великій кількості біологічно активних речовин, грязям, водоростям Азовське море набуло таких властивостей. Цілющого ефекту додає аромат степових трав та неагресивні промені літнього сонця, завдяки чому можна приймати сонячні ванни більшу частину дня.

Приблизно такі самі властивості має і Чорне море. Залежно від регіону, де воно розташоване, можна зміцнити шлунково-кишковий тракт та опорно-руховий апарат. Також особливо цілющий вплив має повітря, насичене не лише корисними мінералами морської води, але й ароматом ялівцю та кипарисів. Яке б море для відпочинку ви не обрали б, будьте певні, що корисний вплив на здоров’я ви отримаєте лише за умови дотримання правил власної безпеки.

Чого остерігатися на морі та як убезпечити себе і свою родину? Якщо ви плануєте відпочинок за межами України, то слід пам’ятати, що в тропічних морях мешкають медузи, морські їжаки та корали, які можуть вжалити. Та якщо відпочинок плануєте провести на звичних нам курортах Азовського і Чорного морів, то більшу загрозу для здоров’я становитимуть комахи. В аптеках можна знайти безліч засобів від них навіть для найменших відпочивальників. Для тих, хто не вважає маленький прищ від укусу великою проблемою, хочемо ще раз нагадати просту істину: хворобу краще попередити, аніж лікувати. Мається на увазі, що місце укусу ви неодмінно розчешете і таким чином можете занести інфекцію. Тому не шкодуйте коштів на придбання репелентів, але пам’ятайте, що висока ціна не завжди означає найкращу якість. Основним критерієм вибору має стати склад засобу. Комахи бояться речовини, що має назву діетилтолуамід. Саме наявність цього компоненту в репеленті забезпечить вам високу ефективність від укусів комах.

Харчові отруєння — ще одна неприємність, що може зіпсувати відпочинок. Ми часто забуваємо одну річ: отруєння продуктами харчування не виникають самі по собі. Це ми дозволяємо себе труїти. Не беріть на пляж бутерброди, не вживайте в їжу м’ясо, ковбасні вироби, майонез, соуси, консервації, солодощі сумнівної якості. Віддавайте перевагу домашнім стравам, а не їдальням.

Отруєння може спричинити не лише зіпсована їжа, але й недостатньо вимиті руки. Не полініться вкинути в сумочку антисептик для рук і користуйтеся ним час від часу.

Кон’юнктивіт від морської води. Цілком можливо захворіти під час купання, особливо якщо часто розплющити очі під водою. Морська вода хоч і насичена корисними речовинами, але й бактерій у ній не менше.

Зворотна течія та високі хвилі. Навіть дуже вправні плавці не можуть протистояти силі природи. Потоки води, що йдуть вузькою «рікою» від берега, здатні занести людину на сотні метрів від берега. Щоправда це явище властиве океанським узбережжям, а високі хвилі характерні для всіх морів. Пам’ятайте про ці небезпеки, щоразу йдучи на пляж.

Дотримання цих рекомендацій зробить ваш відпочинок приємним і корисним, а наші поради зміцнять родину і зарядять позитивом на весь рік. Пропонуємо приклад сімейного свята на пляжі. Не вважайте, що для його проведення потрібен привід. Нехай це буде просто сімейна зустріч на честь літнього теплого дня для загартовування організму.

Як підготуватися? Знайдіть цікаву лічилку. Так ви уникнете образ з боку дітей. Подбайте про легкий перекус. Виготовте реквізити: емблеми для команд, призи для нагородження переможців тощо. Підготуйте конкурси, загадки та ігри.

Конкурси

«Відгадай загадку»

1. Зрілі вишні у садку

І сунички у ліску.

Теплі дні, барвисті квіти

Нам дарує щедре… (літо).

2. Не гіркий і не солоний,

А солодкий і червоний.

Як же зветься цей товстун?

Здогадалися?.. (Кавун).

3. Він піщаний, нас чекає влітку.

Сонця промені, як колоски.

І на ньому ліплять дітки

Великі і малі паски. (Пляж)

Перелік загадок можна продовжити, але більше 7–10, адже чим більше конкурсів й ігор, тим цікавіше.

«Гарячий лід»

Необхідно об’єднатися у дві команди. Кожна команда отримує по одному однаковому шматочку льоду. Його потрібно перетворити на воду, тобто розтопити. Виграє та команда, яка швидше впорається із завданням.

«Веселі перегони»

Порібно грати у воді на мілині в парах дорослий-дитина. Старший учасник бере меншого за ноги, а менший стає на руки і переміщується таким чином по дну. Виграє та пара, яка швидше подолає дистанцію.

«Позбирай скарби»

У воду на недалеку відстань кидають намистинки або дрібні камінці різного кольору. За відведений проміжок часу слід назбирати якомога більшу кількість скарбів. Виграє той, хто збере найбільшу кількість камінців.

Конкурсів й ігор можна придумати безліч. Вони зміцнять ваші взаємини, здоров’я і допоможуть провести літній відпочинок весело, та все це за умови дотримання правил безпеки.