Дитячі істерики: чи все так погано, як здається?
Після хвороби найбільшим страхом батьків є дитяча істерика. Часом вона настільки виснажлива, що страждають усі. Але виявляється, що у криках та перекочуванні по підлозі є й позитивний внесок у розвиток дитини. Ми знайшли принаймні 8 причин, чому мамі варто зберігати дзен, навіть якщо довкола дивляться осудливі очі перехожих.
- Дитина виплескує емоції, що турбують її зсередини. У сльозах містить кортизол — гормон стресу, який шляхом істерики звільняє від неприємних психологічних переживань. Після цього емоційний стан полегшується, а малюк почувається спокійніше.
- Крики та сплески емоцій допомагають очистити розум та позбутися напруження, коли щось не виходить. Наприклад, дитина не може скласти конструктор, у відповідь на чисельні спроби посилюється агресія, у результаті конструктор летить навісібіч. Після цього сплеску, через деякий час, дитина повертається до цього заняття, роблячи нові спроби.
- Часто ми погано спимо через надлишок негативних емоцій. Через істерику дитина позбавляється цих негативних відчуттів, а тому вночі спить міцніше.
- Істерики чудово впливають і на виховний характер. Малюк заливається сльозами на фразу «ні», що окреслює межі дозволенного. Головне — показати, що попри такий емоційний протест, ви однаково його любите.
- Вільний у висловленні емоцій. Коли з дитинства чуєш «Не плач!», «Не кричи!», «Припини хнюпати!», звикаєш пригнічувати емоції та накопичувати негатив. Дозволяючи дитині звільнятися від цього тягаря через істерику, ми вчимо її правильно переживати емоції. З часом пропонуйте інші альтернативні шляхи.
- Істерики зближують. Не варто у відповідь на сльози дитини наступати суворою батьківської агресією. У ці хвилини дитина найбільше потребує ласки, любові та тепла. Навіть якщо здається, що малюк не хоче вас бачити, насправді він дуже цінує, що ви поруч.
- Істерика, як би парадоксально це не звучало, поліпшує поведінку дитини. Багато батьків відмітили, що після сліз та криків вони рідше демонструють агресію та погоджуються співпрацювати.
- Якщо навчитися взаємодіяти зі своєю крихіткою, опанувати навички активного слухання, правильно реагувати на емоції дитини, то ризик того, що істерика дістане вас у людному місці у найнеочікуваний момент, мінімузується.
Так, сльози і крики навряд чи те, що може порадувати батьків. Проте це етап розвитку дитини, що допомагає їй позбутися негативу та відкритися назустріч позитивним враженням.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: