Діти та гаджети: як відірвати від екрану без криків
Уявіть, що ви з нетерпінням чекали якоїсь передачі / фільму / серіалу / футбольного матчу, аж тут вимикають електрику. Що б ви відчули? Швидше за все, це був би емоційний сплеск: від очікування й задоволення — до гніву й роздратування. Те саме відбувається, коли ми самі влаштовуємо дитині такі «стрибки» емоцій.
Потрібно навчитися обережно й м’яко відволікати її від екрана, щоб уникнути сплеску у вигляді істерик та сліз.
Як це зробити?
Перемкніть увагу. Сядьте поруч із дитиною, поцікавтеся, який у неї настрій. Можете проявити інтерес до того, що вона дивиться чи у що грає. Діти люблять, коли батьки щиро цікавляться їхніми захопленнями.
Якщо дитина надто захоплена й ігнорує ваші запитання, або відповідає «так» чи «ні», дайте їй трохи більше часу. Почніть говорити. Щойно відповіді дитини почнуть ставати розгорнутішими, отже, вона почала «виринати» зі світу гаджетів.
Коли ви зав’язали діалог, спокійно нагадайте дитині, що час на гру / мультики / відеоролики завершується. Час обідати / робити уроки / лягати спати.
Така м’яка техніка допоможе уникнути емоційних гойдалок. В ідеалі, звісно, дитина сама вимикає гаджет й іде займатися справами.
Такий підхід чудово підійде, якщо у вашої дитини немає залежності від відеоігор чи соціальних мереж. Якщо ж є, то необхідно шукати причину: яка незадоволена потреба змушує її втікати до віртуального світу?
Допоможе вам у цьому книга від 4Mamas «Діти та гаджети»