Досить часто батьки можуть помічати за своєю 2-річною дитиною, що вона перестала спати вдень. Ну не хоче і все. Але ж при цьому вже о 17-18 годині вона дуже втомлена і може істерити без причини.

Що ж це таке?

У продовження теми про дитячий негативізм 2-х років отримуємо бонус плюс — хибне неспання 2-х років. Отримайте, підпишіться.

Насправді так зване небажання денного сну помилкове. Адже дитина все одно втомлюється, а з часом ще й може почати погано їсти, порушується нічний сон, посилюються істерики. Що робити?

1. Важливо простежити за режимом дня дитини. Адже вона росте і час на денний сон зменшується, але він не має зникнути зовсім. Якщо дитина прокидається о 7 ранку, то ближче до обіду ви вже зможете помітити, що вона втомлена і потребує відпочинку. Якщо ж малюк прокидається о 9 чи пізніше, то до 13 години він ще не встигає втомитися, тож може відмовляти від денного сну о звичній годині (13-14). Але може захотіти о 15-16 годині спати.

2. Також важливі ритуали перед сном. Абсолютно так само, як і для менших діток, для дворічок ще потрібні ритуали й спокійна атмосфера перед денним і нічним сном. Якщо малюк прийшов з прогулянки перезбуджений, він буде говорити що спати не хоче.

3. Слід розуміти, що стан самої мами ще досі впливає на дитину в цьому віці. Відповідно збуджена мама = збуджена дитина = важке укладання. Звертайте увагу на власні емоції.

4. У цьому віці дитина починає вже більше говорити. Посилюється сепарація від мами. Тож відмова від сну може бути наслідком демонстрації дитини власної самостійності.

5. Важливо створити максимально рутинну, однакову атмосферу щодня перед денним сном: спокійні ігри, спокійне спілкування, відсутність будь-яких екранів перед сном, і постійний певний ритуал на сон.

Авторка тексту: https://www.instagram.com/evhenia.kyrychenko/