Чому дітей так приваблює ТікТок?
«А у тебе є ТікТок?» — питає у мене 8-річня племінниця. І дійсно, зараз не знайдеш дитину, яка б нічого не чула про цю соцмережу. Вони говорять про неї у школі, удома, вони хочуть самі знімати відео для ТікТоку. Що такого особливого у цій мережі?
Візуальний контакт
Очі — найголовніший канал отримання інформації. І якщо дорослі соцмережі дітям здаються нудними, то ТікТок цікавить. Це нескінченний потік відео-контенту, який триває не більше хвилини, показує усе, що можна легко повторити у реальному житті. Різні челенджі та тьюторіали дуже популярні у молодого покоління.
Спосіб дружити
Діти, яким батьки дозволяють фільмувати самостійно, швидко стають популярними у своїй школі. З ними знайомляться, їх усі знають. Це сучасний спосіб соціалізації й самовираження. Раніше для цього збиралися у дворі й улаштовували покази талантів. Зараз усе відбувається онлайн.
Навчання
Хай там як, та не лише дурницями сповнений ТікТок. Після того, як він став популярним, туди прийшли люди, зацікавленні у навчанні. Навіть підлітки ведуть свої сторінки, де розповідають цікаві наукові факти. Тож важливі не лише наявність завантаженого додатку, а й контент, який дитина споживає.
Гіперспоживання інформації
Батьки часто нервують, що дитина стільки часу проводить у ТікТоці. Та чи у ньому справа? Якщо до цього ви не обмежували дитину у користуванні гаджетами, то зараз ні//чого від неї й очікувати. І якщо ви самі годинами скролите сторінку в Instagram, не вимагайте від дитини зворотного. Гіперспоживання інформації призводить до розладів сну та апетиту. Втрачається інтерес до всього навкруги. Це швидкий спосіб до залежності.
Соцмережі були, є й будуть. Не можна відкреслювати від них, як від чогось шкідливого. Важливо навчити правильно користуватися цими можливостями: не розголошувати особисту інформацію, не спілкуватися з незнайомими дорослими, ба більше, не зустрічатися з ними, уміти критично оцінювати інформацію й, головне, не заміщувати реальне життя віртуальним.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: