Бездіяльність – найпростіший спосіб припинення сварок між братами та сестрами
Спосіб припинення сварок між братами та сестрами дуже простий – не звертати уваги. Так ви навчите дітей порозумінню між собою.Кров за кров
Психологи радять не втручатися, коли брат із сестрою чи брат із братом сваряться, навіть якщо вони можуть розбити один одному ніс. Нічого страшного. А ось якщо ви постійно ставатимете на бік потерпілого, то вас можуть записати у вороги. Ви зіпсуєте довірливі стосунки з одним із дітей. Дуже часто саме потерпілий винен у сварках. Ось приклад, молодший брат Іван постійно чіпляє старшого Степана, коли той зайнятий: захоплено грається іграшками чи дивиться улюблений мультик. Іван то закриває собою екран, клацає пультом, то ламає збудований замок із конструктора, то взагалі без причини починає битися. Це поширена ситуація, молодшому сумно, він звик, що йому все можна, він же «молодшенький»…
Усі рівні
Уже після трьох років треба ставити «молодшенького» в такі самі умови, як і старшого. Адже дитина повинна розуміти, що крім неї у сім’ї існують ще люди: батьки, брати та сестри. Треба поводитися чемно, не можна битися, кусатися. Привчати її складати свої іграшки та деякі речі, які вона у змозі покласти до шафи.
Профілактика сварок
Коли діти налаштовані на розмову, тоді доступно поясніть їм, як вони мають себе поводити, що не можна робити. Використовуйте казки, самостійно вигадуйте героїв і розвиток подій, щоб там простежувалася ситуація, схожа на вашу. Навіть, якщо вам здаватиметься, що ви гаєте час, повірте, у свідомості дітей це відкладеться і коли потрібно спливе їм на користь.
А у розпал сварки краще не втручатися. Діти набагато розумніші, ніж нам здається. Помітивши, що їхні бійки, крики та плач без результативні – мама спокійна, тато не звертає уваги, малечу ніхто не захищає, а у нього ще й виступив синець, «малолітній нападник» припинить свої напади. І рідні обов’язково порозуміються!