АВА-терапія: що це та наскільки ефективна методика?
Ми продовжуємо опрацьовувати ваші відповіді у великому анкетуванні від 4Mamas. Як і обіцяли, ми почали створювати контент, щоб допомогти вам знайти відповіді на питання, які вас непокоять. АВА-терапія — одне з них. Ми спробуємо коротко пояснити особливості методики.
Діти досліджують цей світ інтуїтивно. Базові навички вони отримують без втручання дорослих, лише спостерігаючи за навколишнім світом. Але діти з розладами аутистичного спектра потребують особливого середовища.
АВА-терапія (Applied Behavioral Analysis) — один з методів корекції дефіциту розвитку. Терапія полягає в аналізі поведінки дитини: на бажаних поведінкових реакціях вона фокусується, а небажані мінімізує. Сучасні фахівці допомагають дітям з розладами аутистичного спектра стати більш самостійними: одягатися, доглядати за собою, користуватися побутом.
Чого ще може навчитися дитина за допомогою АВА-терапії?
Окрім навичок догляду за собою, методика може спрямовуватися та формування більш важливих умінь: говорити повними реченням, структурно вчитись, уміти самоорганізувати себе. Також терапія сприяє мінімізації гострих реакцій дитини: неконтрольованих істерик, криків.
АВА-терапія сьогодні єдина методика у світі, яка має доведену ефективність.
Коли можна починати терапію?
Розпочинати терапію необхідно якомога раніше, приблизно з двох років. Малюки, які розпочинають інтенсивну терапію змалечку, мають більше можливостей реалізувати свій потенціал та інтелектуальні здібності.
Аутизм неможливо вилікувати. Проте його можна скоригувати та допомогти дитині розвиватися, щоб вирости самостійною особистістю та активним членом суспільства.