Відсоток майбутніх мам, які усвідомлено готуються до вагітності, в Україні незначний, проте їхня кількість зростає щороку, як і прихильників екологічного життя.

Наразі підготовка до вагітності полягає у здачі аналізів і відвідуванні гінеколога. Це добре. Але для того, щоб вагітність минула без непотнрібного занепокоєння до неї слід готуватися не тільки фізично (тіло), але і духовно (морально), і, звичайно, матеріально.

Я вирішила написати кілька порад з підготовки до вагітності. Багато з того, про що напишу, — я робила сама, і зараз рекомендую робити моїм подругам.

pregnancy-1136777_960_720

Я, в міру своєї допитливості, ґрунтовного підходу до всіх своїх починань, поставилася до цього процесу дуже відповідально. Для цього переглянула не один форум і перечитала не одну книгу, навіть слухала вебінари. Підготовку краще почати за 6 місяців.

1. Спочатку слід здати аналізи на різні інфекції (хламідії, трихомонади, уреоплазма, загальний аналіз крові та сечі), особливо, якщо ви більше року ці аналізи не здавали. Також слід здати TORCH-аналіз. Якщо завагітнієте протягом року після його здачі, то його не потрібно повторно здавати, коли ставатимете на облік, як і аналізи на інфекції. Якщо ви здали аналізи заздалегідь, то можете перелічити хвороби до настання вагітності і вкотре не перейматися, що треба приймати таблетки на ранніх термінах.

2. Якщо є проблеми зі здоров’ям, то обов’язково відвідати лікаря. Сходити до стоматолога.

3. Звернути увагу на імунітет — їсти більше фруктів, овочів. Зменшити вживання солодкого, смаженого, жирного. Я це робила до вагітності, а потім захопилася тістечками.

4. Позбутися шкідливих звичок. Тут, напевно, нічого пояснювати не треба.

5. Спробувати уникати стресових ситуацій у повсякденні. Правильно розставляти пріоритети — шукати в будь-якій ситуації позитивні моменти.

6. Подумати разом з чоловіком, а краще записати на папері відповідь на питання: «Навіщо вам потрібна дитина?»

Мотивів може бути багато, але важливо зрозуміти, що основний мотив — народження дитини — у подальшому значно вплине на її долю.

Коли ви розумієте, що дитина бажана, і ви народжуєте її, щоб подарувати малюкові щасливе дитинство і виховати його гармонійно розвиненим, то різні дрібниці на кшталт безсонних ночей, кольок, прорізування зубів, істерик — можна пережити набагато легше, адже ви бачите головну мету.

shutterstock_90310921-700x465

7. Обрати «свого» лікаря або консультанта, ту людину, якій ви довірите здоров’я своє і майбутньої дитини. Адже під час вагітності страхів мільйон. Важливо, щоб грамотна людина могла дати кваліфіковану допомогу і підтримку. Це буде острівець вашого спокою. А він конче потрібен усі 9 місяців.

Ну і найголовніше в підготовці — це, звичайно, настрій. Гарний настрій, упевненість у своїх силах, підтримка близьких — запорука успіху!

Посміхайтеся, коли добре, і коли погано, коли безгрошів’я, коли боляче…

Fotolia_42158128_M-700x439

«Батьків вибирають». І вибір цей робить дитина.

Уявімо, як це відбувається. Отже, сидять десь там високо дитячі душі, дивляться вниз і думають: де б це оселитися? Душі різні: сумні, веселі, сердиті, хуліганські. Картинка, звичайно, максимально спрощена, мультяшна, але все-таки…

Яку сім’ю вони шукатимуть? Правильно: ту, яка їм найближча. Часто сваритеся? Чекайте поповнення — скандаліста. Схильні хандрити? Син-невдаха аж підстрибує від нетерпіння, чекає нагоди, щоб зісковзнути вниз. А можливо, хочете, щоб у вашій родині народилася та підростала гармонійна, світла людина? Тоді — посміхайтеся!

soap-bubbles-277661_960_720

Ну і книги, які я читала до та під час вагітності:

1. Дипак Чопра. Беременность и роды. Волшебное начало новой жизни.

2. Грентли Дик-Рид. Роды без страха.

3. Айна Мэй Гаскин. Духовное акушерство.

4. Томас Верни. Тайная жизнь ребенка до рождения.

5. Бертин Андрэ. Воспитание в утробе матери, или рассказ об упущенных возможностях.

6. Березовская Елена. Подготовка к беременности.

 

Ольга Богаенко – одна із чотирьох засновниць проекту “4Mamas”